Jste zde

Venkovní žaluzie: Zamezí přehřátí interiéru, ale i únikům tepla

Zdroj: www.lomax.cz
Existuje řada věcí, které vám zpříjemní bydlení. K těm zásadním patří venkovní žaluzie, které nabízejí řadu pozitivních vlastností. Kromě praktické stránky navíc představují i možnost, jak esteticky dotvořit vzhled vašeho domu.

9. 9. 2016

Moderní venkovní žaluzie toho dnes umí opravdu hodně. Zajistí váš interiér před rozmary počasí, ochrání ho před zloději a také šetří peníze...

Horko ani déšť či vítr

Jedním z úkolů venkovních žaluzií je ochrana před sluncem. Dokážou nejenom regulovat intenzitu slunečních paprsků, které dopadají do interiéru, účinně odstíní až 80 % slunečního záření, ale v létě snižují i průnik horka. 

Takto vypadá venkovní žaluzie Z93 ve stříbrném provedení.Zdroj: www.lomax.cz

Neznamená to ovšem, že byste zamezili přístupu čerstvého vzduchu do místnosti. Lamely se totiž dají naklápět, takže jimi můžete stínit a současně i větrat. Okna rovněž chrání před prudkými poryvy větru a deště. Příjemné je i omezení hluku z venkovního prostředí.

Vaše soukromí

Lamely můžete nastavit tak, aby uvnitř interiéru bylo světlo, ale z venku dovnitř nikdo neuvidí. Navíc tak omezíte riziko možné nezvané návštěvy, kterou lákají zejména nízko posazená okna v domech. Venkovní žaluzie proto plní i bezpečnostní funkci.

Takto vypadají venkovní žaluzie s lamelou typu C.Zdroj: www.lomax.cz

Šetří peníze

Jak všichni velmi dobře víme, i v našich klimatických podmínkách lze zažít dlouhé a horké léto. Použitím venkovních žaluzií není nutné v parnu zapínat větráky nebo dokonce instalovat klimatizaci, což ve výsledku představuje finanční úsporu. Naopak v zimě tyto žaluzie zamezí úniku tepla a ušetřené peníze za topení budou jistě příjemným bonusem. 

Z čeho vybírat

Kvalitní žaluzie se vyrábějí na míru z hliníku. Aby vám sloužily přesně podle vaší potřeby, je důležité vybrat vhodné lamely. Pokud potřebujete interiér chránit nejenom před slunečním zářením a únikem tepla, ale také byste si rádi zachovali naprosté soukromí, vhodné jsou lamely Z93, které díky tvaru písmene Z do sebe naprosto dokonale zapadnou. 

Venkovní žaluzie je možné vyrobit i v rohovém provedení.Zdroj: www.lomax.cz

Lamely C80, tedy ve tvaru písmene C nabízejí elegantní design, který je vhodný na všechny typy budov. Velmi pěkně vypadají na větších skleněných plochách. Jestliže bydlíte v oblasti, která se vyznačuje extrémními povětrnostními podmínkami, například na horách, budou pro vás vhodné lamely S93 s mezilamelovým těsněním, které vytváří jednolitou plochu bez mezer a poskytuje tak ještě větší ochranu před slunečními paprsky i tepelnou ztrátou.

Ovládání

Venkovní žaluzie se ideálně ovládají s pomocí elektropohonu, a to prostřednictvím dálkového ovladače nebo nástěnného spínače. Praktické jsou i elektronické spínací hodiny, kdy se žaluzie v předem zadaných intervalech samy uvedou do pohybu. Když odjedete například na dovolenou,  žaluzie se v určený čas ve večerních hodinách stáhnou a ráno zas otevřou. Příjemným bonusem jsou čidla, která reagují na změnu počasí a podle ní žaluzie ovládají. 

Další tipy na žaluzie najdete na www.lomax.cz.