Jste zde

Vánoce v klidu a pohodě: jak na to, aby byli všichni spokojení?

Vánoce v klidu PR Zdroj: ewalds.cz
Nenechte se zaskočit příchodem letošních Vánoc a připravte se na ně včas. Zapomeňte letos na stres, shon a zbytečné hádky. Místo toho se držte pravidla, že Vánoce mají být klidné a pohodové, a udělejte pro to maximum.

18. 10. 2022

Při výběru vánočních ozdob sázejte na kvalitu

Vánoční ozdoby nekupujete na jednu sezónu a nevyhodíte je společně s vánočním stromkem do popelnice. Myslete na to při jejich výběru. Kupujte si jen takové ozdoby a dekorace, které jsou kvalitní a nemají žádné nedokonalosti. Pestrý výběr kvalitních a nádherných vánočních ozdob i dekorací naleznete na e-shopu Ewalds.cz.

Každému podle jeho gusta

Pokud neslavíte Vánoce sami, ale v kruhu rodiny, se kterou sdílíte i domácnost, měla by při výběru ozdob a dekorací panovat demokracie. Každý má právo na svůj názor a ten by měl být vyslyšen. Ano, ne vždy se rodina shodne na jednom stylu a je těžké sladit vánoční ozdoby všech barev, velikostí a motivů, ale vlastně – proč ne. Vánoce jsou o tom, že se tráví s blízkými a nezáleží na tom, že by se váš vánoční stromeček nedostal do katalogu o moderním bydlení. Hlavní je, že se na něm nachází oblíbená ozdoba každého z rodiny.

Jídelní stůl má na starost hostitel

Ovšem u výběru vánočních ozdob to ani zdaleka nekončí. Kromě stromečku je totiž nutné ozdobit i okna, stoly, a hlavně přichystat slavnostní tabuli. Při dekorování jídelního stolu by měl mít hlavní stolu hostitel, který tráví většinu času u plotny přípravou večeře. Podílí se na vaření celá rodina? Opět zaveďte demokratické pravidlo. Každý si může svůj talíř a jeho okolí ozdobit tak, jak se mu líbí. Každý člen rodiny bude šťastný a spokojený, a právě o tom Vánoce jsou.

Zapomeňte na to, že vše musí být během Vánoc ve vaší režii. Ustupte ze svých nároků a dovolte, aby se při dekorování domácnosti každý angažoval.