Jste zde

Trendy Vánoc 2020: Laďte do růžové nebo modré a vyrobte si vánoční vesničku

modré vánoční ozdoby Zdroj: www.bigstockphoto.com
Řádění koronaviru jako by nebralo konce a nic není, jak by být mělo. O to víc bychom si měli užít svátky klidu a míru. Vánoce opravdu budou, a pokud chcete držet krok s trendy, máme pro vás pár tipů, co letos pofrčí.

12. 11. 2020

Během letošních Vánoc si dejme záležet na tradicích, protože mnohem víc než jindy potřebujeme cítit, že něco je „ještě v pořádku“ a neměnné. Zároveň se ale nemusíme bát experimentů. 

Letošním barvám vévodí modrá, v závěsu je růžová

Modrá barva má úžasnou moc zklidnit mysl. Tmavě modrá vnese do vašeho bydlení trochu toho vánočního tajemna, světlejší odstíny zase navodí pocit zimy, která by za oknem měla být. 

bigstock-close-up-of-decorated-christma-384669431.jpg

růžové vánoční koule
Zdroj: 
www.bigstockphoto.com
Letošní Vánoce laďte do modré nebo do růžové barvy.

Vánoce můžete pojmout jen „modře“ a nazdobit si byt nebo dům v několika odstínech (a nemusíte se bát ani tyrkysu!), nebo můžete modrou doplnit nadčasovou stříbrnou. Ta bude u vás doma symbolizovat sníh a bílé Vánoce, které se v dřívějších dobách spolehlivě konaly.

Další variantou letošní trendy výzdoby je růžová, taky v mnoha odstínech. Atmosféra, kterou taková dekorace vytvoří, bude něžná a romantická. Jen pozor na množství, aby bydlení nevypadalo přeslazeně nebo až infantilně.

Náš tip: Co takhle letos netradičně zkombinovat růžovou s eukalyptovou? Pastelové barvy mají styl a vsadíme se, že nakonec se na tuhle kombinaci nebudete moct vynadívat. 

Pro milovníky tradic máme taky dobrou zprávu – letos budete in, i když vsadíte na nadčasovou a „nevyčnívající“ stříbrnou ve všech podobách, a to i na samotnou.

Nemusí jít jen o ozdoby na stromek, ale i o lesklé řetězy a mašle nebo třpytivé figurky. Vybírejte je ale s citem, aby se z vašeho bydlení místo království zimy a Vánoc nestalo království kýče.

Vánoční vesničku a betlém do každé rodiny

Nepotrpíte si na staromódní výzdobu v podobě betlému, nebo dokonce velkých vánočních vesniček? Letos vám možná udělá dobře, když si něco vyrobíte vlastníma rukama, zatímco venku budou řádit viry a bacily.

Jak betlémům, tak vesničkám u nás přichází na chuť čím dál tím víc lidí. Vzhledem k tomu, že tradičních vánočních trhů si tenhle rok asi moc neužijeme, můžeme mít aspoň trošku z jejich atmosféry doma. 

bigstock-stylish-christmas-wooden-house-381857627.jpg

vánoční vesnička
Zdroj: 
www.bigstockphoto.com
Vánoční vesničky jsou trendem letošních Vánoc.

Do vánoční vesničky patří děti stavějící sněhuláky, vláčky, bruslaři, zvěř, blikající stromky… K vytvoření vesničky vám jako základ postačí jen tvrdá deska, pár krabic na doladění kopcovitého terénu a bílé prostěradlo nebo ubrus. Pak už je jen na vaší fantazii, co se bude ve vaší vesničce dít…

Obývákem by výzdoba končit neměla

Co takhle konečně poctivě nazdobit celý byt? Obývací pokoj s vánoční výzdobou je sice moc fajn, ale pokud to u vás v kuchyni, na chodbě nebo na vchodových dveřích vypadá stejně jako po celý rok, na sváteční atmosféru se jen tak nenaladíte. 

Nemusíte to přitom kdovíjak přehánět. Na zdobení stačí jednobarevné nebo vícebarevné světelné řetězy. Každý, kdo miluje věnce na dveře, si konečně přijde na své. Udělejte si radost nějakým krásným hotovým, nebo si vymazlete svůj vlastní, originální. A právě sem opět můžete zapojit letošní trendy barvy!