Jste zde

Trendy letošních Vánoc: Prim hraje bílá a všudypřítomná příroda

vánočně vyzdobená ložnice Zdroj: www.bigstockphoto.com
Do nejkrásnějších svátků v roce zbývá posledních pár týdnů. V obchodech se to jen hemží vánočními dekoracemi a prodejci se předhání v originální výzdobě. Víte, jaké barvy, materiály a trendy budou letos in? Tady je malý přehled.

24. 11. 2019

Stejně jako šatník nebo interiérové zařízení, podléhají i Vánoce, potažmo vánoční výzdoba aktuálním trendům. Ty letošní sází na bílé vánoční svátky bez ohledu na sněhovou nadílku.

Do čisté bílé barvy se halí adventní věnce, vánoční stromečky, slavnostně nazdobené tabule i samotné dekorace. Pokud vám přijde bílá příliš jednoduchá a sterilní, můžete ji doplnit o světle modrou, béžovou, champagne nebo šedou.

Udělejte si to doma hezké: Vánoční atmosféru vykouzlí i pár drobných dekorací.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Náš tip: Během dekorování domácnosti je dobré pracovat pouze se dvěma nebo třemi barvami. I tady totiž platí, že méně někdy znamená více.

Plasty jsou out, letos frčí příroda

Stejně jako minulé se i ty letošní Vánoce ponesou v duchu návratu k přírodě a originálním přírodním dekoracím. Plastové baňky a kouličky jsou už nějaký ten pátek pěkně „out“, o jejich ekologické stopě snad ani nemluvit.

Navíc jejich nákup rozhodně nepatří mezi zanedbatelné položky domácího rozpočtu. Umělohmotné ozdoby proto vyměňte za ty, které se v přírodě běžně vyskytují.

Šišky, mech nebo citrusy

Typickým příkladem může být třeba nasušený lesní mech, nejrůznější větvičky, šípky, šišky, žaludy, kaštany nebo třeba krájená a nasušená jablka či plátky citrusů.

Přírodní tóny můžete promítnout i do samotného balení dárků.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Vedle nešlápnete ani s typickým vánočním kořením, kterým je skořice, badyán nebo hřebíček. Vánoční dekorace si ale můžete vyrobit také ze zbytků starších látek nebo papíru.

Pryč s nepřirozeným světlem

Ve vánočně nazdobeném interiéru nemůže chybět ani odpovídající osvětlení. To letošní opět evokuje návrat k přírodě a tradicím. Průmyslově vyráběné světelné řetězce proto vyměňte za přirozené světlo svíček. Jen pozor na svíčky u stromečku nebo suchých vazeb. Opatrnosti není v tomhle případě nikdy dost.

Provoňte si to doma vánočním kořenímZdroj: www.bigstockphoto.com

Nezapomínejte na to pravé kouzlo Vánoc

Už v září některé obchodní řetězce prodávaly čokoládové čerty a mikuláše. V současné chvíli se začíná ve městech rozsvěcovat světelná výzdoba. Obchody se předhánějí v množství slev i vánočního zboží a reklamy v televizi nám nákup dárků nutí už od konce prázdnin.

Skutečné Vánoce ale přece nejsou o dárcích za statisíce nebo stolech, které se prohýbají pod množstvím lahodných specialit. Pravé kouzlo Vánoc je o vzájemném sdílení zážitků a společných chvilek v kruhu nejbližších. Myslete na to nejen při převlékání domácnosti do vánočního kabátku.