Jste zde

Seznamte se s kartonovým nábytkem. Třeba s postelí, která unese 250 slonic a je 100% recyklovatelná

Zdroj: www.netradicni-nabytek.cz

Kapesník ze železa, počítač ze dřeva, postel z papíru. Zní to jako nesmysly, ovšem to poslední zase taková hloupost není. Nábytek z kartonu se dá běžně pořídit v zahraničí. Vyzpovídali jsme Adama Waldera, který kartonové kousky prodává u nás.

1. 10. 2013

Ač to zní bláznivě, kartonem si můžeme vybavit prakticky celý byt. Může se tak stát, že ráno vstaneme z kartonové postele, z kartonové poličky si sundáme krabičku s čajem, který si potom vychutnáme na kartonové židli u kartonového stolu. O tomto velmi neobvyklém nábytku jsme si popovídali s Adamem Walderem ze společnosti www.netradicni-nabytek.cz zabývající se, mimo jiné, jeho prodejem na českém trhu.

Jak jste přišli na nápad prodávat nábytek z kartonu?

Hledali jsme nábytek, který by byl designový, nadčasový a cenově dostupný. Zároveň pro nás byla důležitá originalita – možnost vytvořit si svůj vlastní jedinečný design, což kartonový nábytek umožňuje. Velkou roli také hrála ekologičnost - tento typ nábytku jako jediný nevypařuje chemické látky a navíc je 100% recyklovatelný.

kartonovy-nabytek-2

Interiér vybavený kartonovým nábytkem. Kouření zakázáno. Zdroj: www.netradicni-nabytek.cz

Jak byste definoval hlavní přednosti kartonového nábytku?

Praktickou výhodu spatřuji ve snadné a rychlé demontáži a nízké váze. Je ekologický, 100% recyklovatelný a nevypařuje chemické látky. Kartonový nábytek slouží lidem toužícím po opravdu jiném, originálním a netradičním nábytku, navíc jde kdykoliv dle potřeby nabarvit či lakovat, můžete si tak vytvořit jedinečný originální vzhled.

Dále představuje ideální řešení pro studenty a všechny lidi, kteří nechtějí utrácet mnoho peněz, ale potřebují levný, kvalitní a funkční nábytek za málo peněz. Jako skládací a lehce stěhovatelný mobilní nábytek je vhodný pro lidi, kteří často mění místo svého bydliště, nebo potřebují nábytek používat pouze přechodnou dobu.

Podívejte se na další zajímavé rozhovory:

Hodně nás zaujala postel z kartonu. Kolik přibližně unese?

Nosnost výrobce udává až 1000 tun. Takovou váhu při správném použití těžko dosáhnete a platí to samozřejmě pro rovnoměrnou zátěž (tunové závaží to asi neudrží).

kartonovy-nabytek-3

Tato postel by teoreticky měla unést hromadu 250 samic slona afrického. Zdroj: www.netradicni-nabytek.cz

Jaký princip tuto vpravdě obrovskou nosnost umožňuje?

Tak vysoká nosnost je dána důmyslným systémem propojení a skládání kartonových modulů. Šířku postele lze pak i díky tomu během několika minut upravit od 120 cm až do 180 cm, což je velmi praktické.

Existuje nějaký originální nábytek, který byste rád měl mezi zbožím, ale bohužel ho ještě nikdo nevyrábí?

Určitě ano a to mnoho. Jsou to právě ty designerské kousky, které známe z časopisů a médií, ale v běžném životě se s nimi nesetkáme. Budeme nadále věnovat úsilí pro nalezení stejně krásných a zajímavých alternativ, ale za přijatelnou cenu.

kartonovy-nabytek-4

Netradicni-nabytek.cz začal fungovat v roce 2011 jako důsledek nedostatku kvalitní nabídky netradičního a zajímavého nábytku na českém trhu. "Při vybavování vlastního domu jsme jako majitelé sháněli netradiční vybavení domácnosti, protože jsme si nechtěli pořídit nábytek jen z běžných řetězců a mít doma to co všichni ostatní. Ani nabídka designových produktů od světoznámých designerů neuspokojila naši potřebu, hlavně díky cenám začínajícím na desetitisícových částkách za nejmenší kusy nábytku. Jelikož nás sortiment originálního a netradičního nábytku doslova uchvátil, došlo k povýšení našeho hobby na podnikání a začali jsme se naplno věnovat prodeji a propagaci netradičního, originálního a designového nábytku," říká Adam Walder. Zdroj: www.netradicni-nabytek.cz

Budeme se těšit. Nyní váš sortiment tvoří převážně nábytek z kartonu a z ratanu. Plánujete ho obohatit o nějaký další základový materiál?

Ano, stále hledáme netradiční směry výroby nábytku, avšak prozatím je docela těžké najít spolehlivého výrobce na delší a odpovědnou spolupráci. Opravdu netradiční kousky nábytku většinou vzniknou nápadem nějakého umělce či designera, který se ale dále nezaměřuje na další prodej, nebo chce za daný produkt obrovské peníze, což je pro náš koncept prodeje nepřijatelné.

Máte něco z kousků nabízených na netradicni-nabytek.cz i u sebe doma?

Denně usínám na nádherné exotické posteli z černého ratanu. Dále máme doma pár menších kousků kartonového nábytku a mnoho dalších netradičních doplňků.

Spoustu zajímavých fotek interiérů, které nenajdete zde, můžete vidět na našem profilu na Facebooku:

Google+ profil autora