Jste zde

Servírujte podle trendů: Ve stylu provence nebo na kamenině

Zdroj: www.svetpodstrechou.cz
S létem přichází i nové módní trendy, které už se zdaleka netýkají pouze oděvů. Proto pro vás máme několik tipů jak zpestřit vaše stolování. Už několikátým rokem do Čech přichází různé styly stolování především z přímořských oblastí.

10. 7. 2017

Mezi žhavé novinky letošního roku totiž patří například originální rustikální talíře a jídelní soupravy v provence stylu. Pojďme se společně podívat, jaké mají výhody a čím vás osloví nejvíce. 

Talíře a jídelní soupravy v provence stylu

Originální talíře a jídelní soupravy s nerovným povrchem se stávají čím dál častějším doplňkem interiérů po celém Česku. Díky rustikálnímu vzhledu, který je jednak dán kameninovým materiálem, ale také nepravidelnými okraji a hrubým povrchem, se rychle stanou originální variantou vašeho jídelního servisu. 

Talíře z kameniny jsou originální a velmi, opravdu velmi odolné.Zdroj: www.svetpodstrechou.cz

Součástí sady jsou talíře o průměru 28 cm, které doplňují hluboké talíře s průměrem 24 cm a menší dezertní talířky o průměru 20 cm. Pokud se budeme bavit o výhodách tohoto servisu, určitě je vhodné zmínit, že se veškeré talíře mohou dát s klidným svědomím do myčky, dokonce pak i do mikrovlnné trouby

Aby toho nebylo málo, na českém trhu také fungují firmy, které vám určité servisy dovolují kombinovat podle vašich představ. Například ověřený e-shop Svět pod střechou vám nabízí hned několik možností, kterak jednotlivé servisy kombinovat. Vy si tak zvolíte styl, velikost i barevné provedení dle vašeho gusta. Přesně tak, aby byl výsledný jídelní servis čistě podle vašich představ. 

Kamenina přináší výhody 

Jak už bylo řečeno, originální kameninové talíře jsou vyrobené z kvalitního materiálu, který je jednak snadno omyvatelný, po zahřátí udržuje teplotu pokrmu a má pár dalších netušených vlastností. Kvalitu zaručuje nejen prověřený italský dodavatel, ale především samotný materiál. 

Co kus, to originál. A letos navíc velmi trendy.Zdroj: www.svetpodstrechou.cz

Díky jeho pevnosti se ho nemusíte bát vložit například do mikrovlnné trouby nebo myčky. Kamenina je totiž také keramika, ale s podstatně vyššími užitnými vlastnostmi. Do hmoty, ze které se tvarují například tyto talíře, se přidává kaolin, taviva, ostřiva, eventuálně pak barvící kysličníky. 

Kamenina se obvykle pálí při teplotách nad 1200 °C a snese i vyšší teploty dle druhu použitých jílů. Kromě estetického vzhledu výrobky z kameniny také splňují všechny nároky na užitkovou hodnotu. Při poklepu například výrobek zvoní, což znamená, že je tvrdý a pevný. Jako kámen. Svou kvalitou kamenina mnohonásobně převýší i porcelán a typickým příjemným charakterem zútulní atmosféru posezení u stolu.