Jste zde

Sekční garážová vrata zvládnete namontovat sami. Jaké další výhody nabízejí?

Sekční garážová vrata Zdroj: www.labona.cz
Plánujete pořízení nových garážových vrat? Pak budete pravděpodobně stát před nelehkou volbou. Na našem trhu existuje nespočet typů, které můžete zvolit. Jedním z nich jsou i sekční garážová vrata, s nimiž je spojena celá řada předností a výhod.

30. 10. 2021

Jaká vlastně jsou?

Tento typ garážových vrat je složen z několika sendvičových panelů (tzv. sekcí), umístěných svisle nad sebou po celé ploše otvoru. Tyto panely mají tloušťku 40 mm a zabraňují tak vzniku tepelných mostů, takže je často najdete v garážích, které jsou součástí pasivních nebo nízkoenergetických domů.

Sekční garážová vrata jsou společně s těmi roletovými nejoblíbenější na našem trhu. Důvodů je rovnou několik. Nejenže jsou velmi praktická, kvalitní a vyznačují se též dlouhou životností, snadnou manipulací a nabízí široký výběr barev, když k výše uvedenému přičtete i vynikající izolační a bezpečnostní vlastnosti, jen těžko budete hledat konkurenta.

5 důvodů, proč vsadit na sekční garážová vrata:

  1. Univerzálnost použití: Jedná se o jedny z nejoblíbenějších garážových vrat, které můžete s přehledem instalovat i do menších prostor.
  2. Maximální bezpečnost majetku: Sekční garážová vrata jsou zabezpečena více způsoby proti nežádoucímu otevření z venkovní strany.
  3. Vrata, která nezabírají prostor: Protože vrata zabírají jen minimum místa u stropu, zůstane vám maximum prostoru před garáží i v její vnitřní části.
  4. Perfektní tepelná izolace: Sendvičové panely o tloušťce 40 mm zabraňují vzniku tepelných mostů.
  5. Automatické i mechanické otevírání: Vybrat si můžete, zda budete vrata otevírat automaticky (na dálkové ovládání) nebo mechanicky (klikou bez pohonu).

2.jpg

Sekční garážová vrata
Zdroj: 
www.labona.cz

Ideální řešení pro malé prostory

Pokud vaše garáž disponuje menšími rozměry a vy zároveň nechcete dělat kompromisy mezi ekonomickým a funkčním řešením, jsou sekční garážová vrata jasnou volbou. Vrata se totiž zasouvají buď pod strop, nebo na boční straně garáže, čímž nezabírají žádný prostor.

Proto je tato volba ideální do malých a středních garážových otvorů o rozměrech minimálně 2×2 m, maximálně 5×5 m. Pokud jste si nevybrali z nabízených rozměrů, není problém nechat si vyrobit vrata na míru. Ovládat je navíc můžete jak manuálně, tak pomocí elektrického pohonu na dálkové ovládání.

Montáž zvládnete sami

Spousta majitelů garáží se zbytečně obává složité instalace sekčních garážových vrat. Tady je potřeba doplnit, že zmíněné obavy jsou zcela liché. Pokud jste část stavby domku vzali do vlastních rukou a práce vás bavila, vrata mohou být vaším dalším projektem. Nainstalovat je zvládnete svépomocí a to klidně v jedné osobě. Pro zajištění maximální bezpečnosti nicméně doporučujeme pozvat si na montáž třeba souseda. Ne nadarmo se totiž říká, že ve dvou se to lépe táhne.