Jste zde

Šatní skříňky už nejsou nevzhledné krabice

Zdroj: redakce

Polepené, vrzající a oprýskané – tak si pamatujeme šatní skříně ve škole nebo v zaměstnání. Špatně sedící dveře byly přímo lákadlem pro zloděje a nechat v nich své věci bylo často známkou osobní odvahy. Dnes už naštěstí vypadají šatny jinak.

19. 4. 2011

Školy, větší podniky, tělocvičny, posilovny, aquaparky… Možná patříte k těm, kteří své věci den co den musí nechávat v šatní skříňce. Možná stojíte na druhé straně barikády a řešíte, čím vybavit šatní prostory pro své zaměstnance nebo žáky. Ať je to tak, či tak pojďte se s námi podívat na nejnovější trendy v oblasti šatních skříněk. Ano, i tady se uplatňuje „módní diktát“.

Design, funkčnost, odolnost

Design, funkčnost, odolnost – to jsou asi tři nejzásadnější otázky, které řeší výrobci šatních skříní. Šatní skříňky musí plnit základní funkci – zabezpečit vaše oblečení proti krádeži. Dnes existuje několik typů zamykání, vedou tradiční visací zámky, ve fitnessu nebo u bazénu narazíte i na kódové zámky a zámky na mince. Šatní skříňka musí také větrat. K tomu slouží větrací otvory na dveřích, na spodku a na zadní části.

Vnitřní sestavení se obvykle řeší individuálně podle potřeb zákazníka. Stejně tak i šířka a výška skříněk. Jiné potřeby budou mít žáčci na prvním stupni základní školy, něco jiného potřebují zaměstnanci v supermarketu.

Samostatnou kapitolou pak jsou třeba speciální šatní skříně do hasičských stanic, ve kterých mají hasiči uloženo oblečení k zásahu. Šatní skříně jsou tady konstruovány tak, aby ušetřily co nejvíce času. Nenajdete u nich tedy ani dvířka a jen minimum polic.

Důležitý už je i vzhled

V poslední době se pak začínají řešit i takové „detaily“ jako je vzhled šatních skříněk. Kromě klasických kovových dveří, tak můžete vsadit třeba na polaminovanou dřevotřísku v nejrůznějších barvách. Každá dvířka mohou být jiná, v barvách školy, klubu, podniku… v této oblasti se už fantazii meze nekladou. 
Nespornou výhodou šatních skříněk z kovu potom je jejich dlouhá životnost, extrémní odolnost vůči poničení – což ocení asi nejvíc ve školách – a snadná údržba. Vždyť stačí jen vlhký hadřík. Standardem je potom i vysoká nosnost.