Jste zde

Rychlý úklid: tři osvědčené rady na čištění odpadu

Zdroj:
Jednou z největších katastrof, která se může stát hospodyňce v domácnosti, je určitě ucpaný odpad. Co dělat, když se vám to stane? Žádný strach, nemusíte se obávat toho, že byste nyní museli vyhodit velké částky za instalatéra.

19. 3. 2017

Poradíme vám, jak čištění sifonu zvládnete i vy a péče o domácnost bude zase o něco jednodušší.

Prevence neuškodí ani v péči o domácnost

Myslet na prevenci se vám nevyplatí pouze ve zdraví, ale i v domácnosti. Jak se tomuto problému vyhnout? Do odpadu v kuchyni či koupelně namontujte sítka, která slouží k zachycování různých nečistot, jako jsou například vlasy či zbytky jídel. Sítka stojí pár korun a určitě nezruinují váš rodinný rozpočet. Pokud již sítko vlastníte, nezapomeňte ho pravidelně vyčistit, aby nezapáchalo a neucpalo se i ono.

Stará dobrá klasika - zvon

Jeden zvon se jistě najde v každé domácnosti. Mohlo by se zdát, že jsou zvony spíše nostalgickou vzpomínkou na časy minulé. Vůbec ne - výbornými pomocníky jsou dodnes. Úklid domu si beze zvonu zkrátka představit neumíme. Dnes však již v obchodech kromě těch klasických gumových s dřevěnou rukojetí najdete i plastové.

Jak zvon funguje? Jeho kouzlo spočívá v tom, že vytvoří silný tlak, který prorazí ucpané nečistoty v sifonu. Jakmile začne odpad odtékat, nalijte do odtoku horkou vodu, nasypte do něj šálek soli, nechte působit asi deset minut. Pak ho znovu propláchněte horkou vodou.

Pokud zvon nepomůže, přichází na řadu čištění sifonu

V případě, že se vám zvonem nepodaří odtok uvolnit, problém je zjevně větší. Nezbývá vám tedy nic jiného než čištění sifonu. Jak na to? Nejprve pod sifon postavte vědro, aby se vaše koupelna nebo kuchyň nestala zapáchajícím bazénem. Pokud byste na to zapomněli, může se stát, že vaší jedinou záchranou bude úklidová služba. Když máte připravené vědro pod sifonem, odšroubujte uzávěr a sifon pořádně vyčistěte. Pak ho už jen dobře zašroubujte a hotovo!

Věříme, že s našimi triky se vám podaří postarat se o čistotu odpadů v domácnosti levou zadní a úklid domácnosti bude pro vás hračkou. Někdy se však může stát, že na úklid a péči o domácnost čas nemáte. Nechte to na profesionálech a zařiďte si pomoc s úklidem na stránce Domelie.cz, aby k ucpání odtoku vůbec nedošlo.