Jste zde

Rychlovarnou konvici vybírejte podle počtu lidí v domácnosti, extra funkcí i materiálu

nerezová rychlovarná konvice Zdroj: New Africa / Shutterstock.com
Nenahraditelný pomocník při tvorbě nápojů a pokrmů doma i v provozovnách. Rychlovarná konvice vám dokáže litr vody uvařit i za tři minuty. Víte, jak postupovat při výběru?

12. 8. 2020

Pro kolik lidí bude rychlovarná konvice sloužit

Vybíráte konvici do domácnosti? V tom případě je velmi podstatné si uvědomit, pro kolik lidí bude sloužit. Zatímco pro domácnost s jednou až dvěma osobami si vystačíte s objemem do 1 litru, 3 a více osob v domácnosti využije větší objemy. Podobně tomu je i u malých domácností, které často přijímají návštěvy a rychlovarná konvice u nich jede opravdu často.

Rychlovarná konvice je stále na očích

Při výběru nezapomeňte na estetický dojem vašeho spotřebiče. I moderní či stylová kuchyň tento přístroj potřebuje, a po celou dobu jeho životnosti je neustále všem na očích. Proto si vyberte typ a materiál, který vám sedí nejvíce.

Rychlovarná konvice ze skla je skutečnou ozdobou kuchyně. Vypadá výborně a je často designově podsvícená. Keramické konvice se skvěle hodí do retro, hygge, vintage nebo stylových domácností, kde chcete mít vyladěný každý detail. Nerezové konvice jsou vyrobeny ze stabilního materiálu, co se velmi lehce udržuje. Plastové konvice jsou cenově nejdostupnější. 

Extra funkce rychlovarné konvice

Přejete si vychutnat prémiový čaj nebo kávu? V tom případě oceníte funkci regulace teploty vody, kdy si vybíráte z intervalu mezi 60 a 100 stupni Celsia. Celá řada konvic má velmi důležitou funkci, a tou je ochrana proti chodu na prázdno. Ta zabraňuje poškození přístroje a projevuje se tak, že se konvice sama vypne, když v ní není voda. Funkce Anti-Drip systém byla vyvinuta pro snadnější nalévání vody bez odkapávání. 

A co vy? Jakou konvici si přejete k sobě domů? Už víte, zda bude splňovat praktickou, nebo i estetickou funkci ve vaší domácnosti?