Jste zde

Rohové kuchyně: Inspirujte se těmi nejkrásnějšími

Zdroj: www.gorenje.cz
Rohové kuchyně jsou velmi oblíbené, a to především díky jejich velké přednosti - maximálnímu využití i velmi malého prostoru. Pokud plánujete novou kuchyni a místa nemáte nazbyt, v tomto článku se můžete inspirovat mnoha zajímavými variantami.

24. 3. 2018

Rohové kuchyně jsou velmi praktické, snadno je spojíte s obývacím pokojem nebo jídelnou a naopak v malých místnostech nabídnou více úložného prostoru. Poskytují také perfektní možnosti rozložení spotřebičů a praktický prostor k vaření. Toto ovšem zdaleka nejsou jediné jejich výhody.

Zdroj: www.gorenje.cz

TIP: Podívejte se na fotogalerii rohových kuchyní značky Gorenje.

1. Rohová kuchyně přirozeně propojí místnosti

Rohové kuchyně mohou kopírovat stěny pokoje, ale také fungovat jako přirozený předěl mezi místnostmi. Opticky tak rozdělí otevřený prostor na několik samostatných částí. Oproti zástěnám a jiným přepážkám mají navíc tu výhodu, že ponechávají pokoji jeho vzdušnost a prostornost.

Zdroj: www.gorenje.cz

2. Účelné využití pracovního prostoru

Při plánování kuchyně ve tvaru písmene L naplno využijete takzvaný kuchyňský trojúhelník, který zajišťuje účelné využití prostoru a minimalizuje množství pohybů, které musíte během vaření vykonat. Stačí, když si namalujete kuchyňskou linku na papírek a spojíte dřez se sporákem a chladničkou.

Jednotlivé strany trojúhelníku mají být dlouhé 90-275 cm, přičemž součet délek stran by neměl být menší než 366 cm a delší jak 739 cm. V kuchyni se tedy budou nacházet tři hlavní pracovní zóny propojené pomyslným trojúhelníkem.

Zdroj: www.gorenje.cz

3. Prakticky využijete roh místnosti

Oproti jednoduché rovné kuchyni nabízí rohová linka více pracovního i úložného prostoru. Musíte si ho ale dobře rozvrhnout. Roh kuchyně můžete naplno využít s pomocí několika praktických řešení dvířek. Výklopné, nebo otočné varianty vám umožní využít tento kout naplno a nepřijít ani o centimetr místa.

4. Moderní i venkovská, do bytu i na chalupu

Rohové kuchyně se perfektně vyjímají jak v menších bytech, tak velkých chalupách. Mohou dotvářet venkovský vzhled a pohodovou atmosféru, ale zároveň zazářit v moderní kuchyni.

Zdroj: www.gorenje.cz

5. A máte z čeho vybírat

Právě z velké oblíbenosti kuchyní ve tvaru L plyne jedna z jejich největších výhod. A to nepřeberné množství různých variant, stylů a provedení. Ať už chcete novou kuchyni v jakémkoli barevném, nebo povrchovém provedení, budete mít vždy spoustu možností.

Pokud je součástí vaší kuchyňské linky sklokeramická deska, naučte se, jak ji vyčistit