Jste zde

Rekonstrukce střechy: Na co byste určitě neměli zapomenout?

Zdroj: www.bramac.cz
Rekonstrukce střechy, to není jen výměna staré střešní krytiny za novou. K nové střeše totiž musíte udělat spoustu krůčků a žádný nevynechat, abyste nemuseli dodatečně řešit zbytečně vzniklé komplikace. Jak tedy získat novou střechu krok za krokem?

12. 4. 2016

K rekonstrukci střechy pravděpodobně každý z nás přistoupí jen jednou za život, protože díky moderním technologiím vznikají krytiny s životností i 100 let. Není proto divu, že, nevíme, co všechno rekonstrukce střechy obnáší

Kdy a proč musíme střechu rekonstruovat

Ať je střecha sebelepší, časem nevyhnutelně dochází ke změně její funkčnosti a vzhledu. Najednou už není schopna plnit svou funkci v plném rozsahu. Často také k výměně krytiny dochází z estetických důvodů – starší krytina pochopitelně nevypadá postupem času tak dobře jako dříve, protože se na jejím vzhledu podepisuje slunce a UV záření, sníh a mráz a také déšť, případně krupobití. 

Díky životnosti materiálů dojde na výměnu střešních tašek obvykle jen jednou za život.Zdroj: www.bramac.cz

Zvolte si střešní krytinu, která splní vaše požadavky

Nejčastější otázkou je, které tašky jsou lepší. Obvykle lidé volí mezi taškou betonovou a pálenou. Odpovědět se nedá jednoznačně, protože každá má své klady a zápory. Jaké? 

Betonová taška se vyznačuje především svou extrémní pevností, která se působením času násobí. Díky tomu může střecha z těchto tašek sloužit desítky let bez nejmenších komplikací. U stálic na našem trhu si můžete být jisti, že se tašky vyrábějí z prvotřídních surovin a nejmodernějšími technologickými postupy. 

U tohoto řešení je nespornou výhodou nízký počet tašek na 1 m2, čímž dochází k úspoře peněz i času při pokládce. Kromě toho betonová taška perfektně chrání obyvatele domu nejen před nepřízní počasí, ale také před vnějším hlukem. 

Na své přijdou i opravdoví estéti, protože moderní betonové tašky se dají pořídit v bohaté škále barev a v rozmanité paletě reliéfů.

Rekonstrukce střechy není jednoduchá, ale vyplatí se - i díky následným energetickým úsporám.Zdroj: www.bramac.cz

Keramická, pálená taška je symbolem pro krásnou a přirozenou střechu. Budova se střechou z pálené tašky budí dojem přírodního tepla. Pálené tašky, jsou sice vyráběny moderními metodami, ale přesto představují tradiční střešní krytinu, která vytváří střechu, jež dýchá pocitem jistoty.  V době, kdy klademe důraz na větší soulad s přírodou, jsou keramické tašky skvělou volbou pro všechny, kteří s touto filozofií souhlasí. Pálené tašky nejen že jsou vyráběny z přírodních materiálů, ale také svým vzhledem nepůsobí na okolí nijak rušivě a do přírody jednoduše „zapadnou“. 

Pálená taška je kvalitní klasika, která uspokojí i velmi náročné požadavky. Ať už vlastníte dům uprostřed města, v satelitu nebo obýváte starší vesnické stavení, z keramických tašek si jistě vyberete to, co se bude k vašemu bydlení stoprocentně hodit.

Náš tip

V případě, že si neumíte představit, jak by ten který typ tašky vypadal právě na vaší střeše, využijte nabídku společnosti Bramac, která vám poskytne vizuální návrh domu zdarma. Stačí jen nahrát fotografii domu a vybrat dva preferované typy tašek.

Na co se tedy před rekonstrukcí připravit?

Předně by si měl vaši starou střechu prohlédnout odborník a stanovit, v čem byl její největší problém a k jakým závadám na ní došlo. Na základě toho může vytvořit návrh rekonstrukce.

Dalším krokem je logicky odstranění staré střechy – ta začíná demontáží původní krytiny, a pokud je to potřeba, tak i jiných částí střechy (často jde například o krovy). Často musí dojít k opravě nosné konstrukce střechy, která s největší pravděpodobností také nějaké závady již má. Krovy by měly podstoupit impregnaci, vynechat byste neměli ani opravu komínu. 

Součástí samotné rekonstrukce střechy bývá často i její zateplení, díky němuž lze ušetřit za energie. Jen za podmínky, že je střecha dostatečně izolovaná, nedochází v létě k přehřívání domu a v zimě ke zbytečným únikům tepla. 

Po tomto všem je teprve možné začít s pokládkou nové krytiny, kterou byste si měli vždy vybírat s pomocí odborníka. Ten vám totiž může výrazně ulehčit rozhodování svým doporučením toho, co pro vás bude nejlepší.

Pálená, nebo betonová? To je, oč tu běží!Zdroj: www.bramac.cz

Rekonstrukce střechy není snadná, ale vyplatí se

Celková oprava střechy není tak jednoduchá, jak si možná mnoho lidí představuje. Každá střecha se však dočká okamžiku, kdy je nutné se o ni tímto způsobem postarat. Při rekonstrukci nic nepodceňte a obraťte se na profesionály. Měníte ji totiž pravděpodobně naposledy.