27. 5. 2022
V novém bytě či domě byste se měli cítit dobře. Možná by vás ale nikdy nenapadlo, jak moc jste zvyklí na určité rozložení věcí ve vašem stávajícím obydlí. Ještě než se proto vrhnete do stěhování a rozebírání jednotlivých kousků nábytku, místnosti si důkladně vyfotografujte. Při zařizování nového interiéru se můžete nechat snadno inspirovat.
Zbavte se všeho, co nepotřebujete
Říká se, že bychom doma neměli skladovat věci, které jsme více než rok neoblékli nebo nevzali do rukou. Pokud máte plné skříně oblečení, do kterého plánujete zhubnout nebo naopak přibrat, nestěhujte ho s sebou. Jednoduše ho rozprodejte na sociálních sítích nebo online platformách. Přijdete si na pár tisícovek a ubyde vám práce s balením a stěhováním.
Náš tip: Šaty a další kousky oblečení na ramínkách nemusíte sundávat a skládat. Jednoduše je zabalte pod ramínky do velkého odpadkového pytle, svažte a přestěhujte bez námahy navíc!
Sbalte si krizové zavazadlo
Počítejte s tím, že váš život se teď pár dnů bude odehrávat mezi krabicemi. Proto si sbalte tašku, kterou byste si běžně balili třeba na týdenní dovolenou. Nezapomeňte na kosmetiku, hygienické potřeby, oblečení, ale třeba i krmivo pro vaše domácí mazlíčky. Ono hledat v těch hromadách krabic třeba takový kartáček na zuby není žádná zábava.
Oběhněte obchody
Kam jednotlivé věci přestěhovat? Jasně, že do krabic. Ty si můžete za menší poplatek půjčit, koupit je nebo si je zdarma odnést z některých větších obchodních řetězců. Vyřízněte do boků krabic otvory ve tvaru madel a ulehčete si práci i přenášení. Skvěle poslouží i modré tašky z oblíbeného švédského řetězce, do kterých toho můžete naskládat opravdu hodně, a nemusíte se obávat jejich protrhnutí.
Náš tip: Pro přenášení oblečení, dek nebo třeba polštářů, můžete využít velké odpadkové pytle se zavazováním.
Všechno si čitelně označte
Jednotlivé krabice i pytle můžete označit podle barev (např. modrá koupelna, žlutá kuchyně, červená – ložnice apod.) nebo systémem A-B-C. Je totiž zcela pochopitelné, že po přestěhování do nového určitě nestihnete všechno vybalit za jeden večer.
Písmenem A proto označujte krabice a pytle s prioritním významem, „céčko“ napište na krabice s věcmi, které snesou při vybalování odkladu.
Nechte se inspirovat: Jak se přestěhovat a nezešílet? Hlavně mějte plán
Nebojte se požádat o pomoc
Oslovte rodinu nebo známé a přátele. Stěhování přece nemusíte zvládnout sami a pomocné ruce i psychická podpora se budou hodit. S jídlem si nedělejte starost. Můžete objednat pizzu nebo požádat pomocníky, ať přinesou to, co mají rádi.
Pokud nemáte k dispozici větší auto, nebojte se půjčené dodávky, případně oslovte profesionální stěhovací firmu. Ta krabice opatrně snese, naskládá do auta, převeze do cílového místa a vynese skoro až před práh. Bude vás to sice stát pár tisícovek navíc, ušetříte si ale spoustu starostí a nervů.
Použité zdroje:
- https://blog.hoppygo.com/11-triku-jak-zvladnout-stehovani-na-vlastni-pest/
- http://www.stehovani-reality.cz/tipy-a-triky-jak-co-nejlepe-zorganizovat-stehovani/
- https://www.prozeny.cz/clanek/10-vychytavek-pro-snadne-stehovani-21781