Jste zde

Rady a tipy, jak se přestěhovat a nezbláznit se: Sbalte si a oběhněte obchody s potravinami

stěhovací dodávka Zdroj: Bigstockphoto
Říká se, že je mnohem lepší vyhořet, než se stěhovat. My osobně bychom ale přece jen volili druhou zmíněnou variantu. Taky vás stěhování čeká a už teď z něj máte oči navrch hlavy? S následujícími triky zvládnete stěhování levou zadní!

27. 5. 2022

V novém bytě či domě byste se měli cítit dobře. Možná by vás ale nikdy nenapadlo, jak moc jste zvyklí na určité rozložení věcí ve vašem stávajícím obydlí. Ještě než se proto vrhnete do stěhování a rozebírání jednotlivých kousků nábytku, místnosti si důkladně vyfotografujte. Při zařizování nového interiéru se můžete nechat snadno inspirovat.

Zbavte se všeho, co nepotřebujete

Říká se, že bychom doma neměli skladovat věci, které jsme více než rok neoblékli nebo nevzali do rukou. Pokud máte plné skříně oblečení, do kterého plánujete zhubnout nebo naopak přibrat, nestěhujte ho s sebou. Jednoduše ho rozprodejte na sociálních sítích nebo online platformách. Přijdete si na pár tisícovek a ubyde vám práce s balením a stěhováním.

Náš tip: Šaty a další kousky oblečení na ramínkách nemusíte sundávat a skládat. Jednoduše je zabalte pod ramínky do velkého odpadkového pytle, svažte a přestěhujte bez námahy navíc!

bigstock-a-young-family-is-playing-in-a-434258687.jpg

stěhující se rodina
Zdroj: 
Bigstockphoto
Při stěhování se rozhodně vyplatí mít sbalené i "evakuční" zavazadlo - s věcmi, které byste si třeba vzali s sebou na dovolenou.

Sbalte si krizové zavazadlo

Počítejte s tím, že váš život se teď pár dnů bude odehrávat mezi krabicemi. Proto si sbalte tašku, kterou byste si běžně balili třeba na týdenní dovolenou. Nezapomeňte na kosmetiku, hygienické potřeby, oblečení, ale třeba i krmivo pro vaše domácí mazlíčky. Ono hledat v těch hromadách krabic třeba takový kartáček na zuby není žádná zábava.

Oběhněte obchody

Kam jednotlivé věci přestěhovat? Jasně, že do krabic. Ty si můžete za menší poplatek půjčit, koupit je nebo si je zdarma odnést z některých větších obchodních řetězců. Vyřízněte do boků krabic otvory ve tvaru madel a ulehčete si práci i přenášení. Skvěle poslouží i modré tašky z oblíbeného švédského řetězce, do kterých toho můžete naskládat opravdu hodně, a nemusíte se obávat jejich protrhnutí.

bigstock-family-moving-home-with-boxes-6143817.jpg

krabice na stěhování
Zdroj: 
Bigstockphoto
Krabice si velmi pečlivě označte, ušetří vám to desítky minut při hledání.

Náš tip: Pro přenášení oblečení, dek nebo třeba polštářů, můžete využít velké odpadkové pytle se zavazováním.

Všechno si čitelně označte

Jednotlivé krabice i pytle můžete označit podle barev (např. modrá koupelna, žlutá kuchyně, červená – ložnice apod.) nebo systémem A-B-C. Je totiž zcela pochopitelné, že po přestěhování do nového určitě nestihnete všechno vybalit za jeden večer.

Písmenem A proto označujte krabice a pytle s prioritním významem, „céčko“ napište na krabice s věcmi, které snesou při vybalování odkladu.

Nechte se inspirovat: Jak se přestěhovat a nezešílet? Hlavně mějte plán

Nebojte se požádat o pomoc

Oslovte rodinu nebo známé a přátele. Stěhování přece nemusíte zvládnout sami a pomocné ruce i psychická podpora se budou hodit. S jídlem si nedělejte starost. Můžete objednat pizzu nebo požádat pomocníky, ať přinesou to, co mají rádi.

Pokud nemáte k dispozici větší auto, nebojte se půjčené dodávky, případně oslovte profesionální stěhovací firmu. Ta krabice opatrně snese, naskládá do auta, převeze do cílového místa a vynese skoro až před práh. Bude vás to sice stát pár tisícovek navíc, ušetříte si ale spoustu starostí a nervů.

Použité zdroje:

  • https://blog.hoppygo.com/11-triku-jak-zvladnout-stehovani-na-vlastni-pest/
  • http://www.stehovani-reality.cz/tipy-a-triky-jak-co-nejlepe-zorganizovat-stehovani/
  • https://www.prozeny.cz/clanek/10-vychytavek-pro-snadne-stehovani-21781