Jste zde

Moderní nábytek

25. 12. 2011

Co právě teď v oblasti nábytku „frčí“, jak vypadá moderní nábytek? Každý si pod pojmem moderní nábytek představuje něco jiného, každopádně základní pravidlo je jasné. Moderní nábytek musí být hlavně kvalitní, aby vám mohl sloužit déle než jen pár sezon.

Ano, je tady možnost nakoupit nábytek v obchodních domech typu IKEA a není potřeba nákupčí v těchto obchodech nějakým způsobem dehonestovat. Nábytek, který nabízí právě tato švédská firma je totiž co do designu velmi vyvedený a mnohdy splňuje beze zbytku náplň pojmu moderní nábytek. Problémem je ale nižší kvalita materiálů, ze kterých je nábytek vyrobený.

Moderní trendy aktuálně velí nábytek zmenšovat a odlehčovat. Dokonalým důkazem je třeba fakt, že velké obývací stěny střídají v českých obývacích pokojích nástěnné panely, tzv. wall panels. Skříňky, poličky, knihovničky, které připevníte přímo na zeď. Ušetříte místo a navíc budeme mít obývací pokoj podle nejnovějších trendů.

Jak vypadá moderní nábytek do koupelny?

I moderní nábytek do koupelny je ve znamení zmenšování. Většina z nás se totiž ještě stále pere s maličkými koupelnami zasazenými do děsivých umakartových jader v panelových domech. Každý ušetřený centimetr čtvereční navíc se tak rovná malému zázraku.

Nábytek do koupelny by měl splňovat několik základních pravidel – měl by být odolný vůči mokru a vlhkosti, měl by být menších rozměrů a mělo by být snadné s ním manipulovat. Co se týče vzhledu, tak tradičně vítězí bílá barva, v poslední době je ale na vzestupu i tmavé a tvrdé dřevo, které výrobce ještě opatří kvalitním lakováním, aby nábytek v koupelně netrpěl.

Je sice pravda, že za tento moderní nábytek zaplatíte více, než za klasické sanitární vybavení, které se dá pořídit v hobby marketech, ale přeci nechcete, aby se vám nekvalitní skříňka po několik málo rocích používání rozklížila.

Vestavěné skříně – klasika od poloviny 90. let

Zvláště v polovině 90. let Češi podlehli módní vlně vestavěných skříní a nutno podotknout, že vestavěné skříně se i dnes stále řadí mezi ty kusy nábytku, které můžeme bez uzardění prohlásit za moderní.

Při pořizování vestavěné skříně dbejte kromě designu hlavně na to, z jakého materiálu je kování a pojezdový mechanismus. Při nekvalitním zpracování totiž dost často dochází k tomu, že zasouvací dveře skříně silně vržou.

Což není při hledání oblečení v ložnici v šest ráno pro ostatní spící osoby právě příjemné.

Inspiraci z oblasti moderního nábytku můžete načerpat i prostřednictvím našich článků:

Mnohem víc vás čeká v rubrice Interiéry a nábytek, která se této problematice obsáhle věnuje. Inspiraci můžete nasát i v sekci Bytový design.

Autor: redakce