Jste zde

Prodejna šicích strojů online vám poradí s výběrem správného stroje

detail šicího stroje Zdroj: ADragan / Shutterstock.com
Máte v plánu si pořídit šicí stroj, ale stále váháte nad tím, který je pro vás správný? Prodejna šicích strojů vám poradí, jak si vybrat vhodný přístroj, který nejlépe sedne vašim požadavkům.

23. 8. 2020

Vlastnosti šicího stroje

Než si vyberete šicí stroj, nejprve si promyslete, s jakými látkami máte v plánu pracovat. Pro úplné začátečníky se hodí mít stroj mechanický, poté vám práci i čas ušetří elektrický šicí stroj. Prodejna šicích strojů vám poradí s výběrem vhodného stroje tak, abyste se sami mohli rozhodnout pro ten, který vám sedne nejvíce.

Například je dobré vědět, že stroje pro profesionální použití by měly mít bytelnější konstrukci. V neposlední řadě je dobré vědět, zda budete mít zájem šít nebo i vyšívat. Podle toho se volí příslušný stroj. 

Programy a funkce šicího stroje

Vhodný přístroj je dobré vybírat podle druhů programů, nikoliv podle jejich počtu. I základní šicí stroje pro hobby použití mají často možnost volbu overlockového stehu, který je pružnější než běžný rovný steh.

Hodí se také program pro šití knoflíkové dírky nebo automatický navlékač nitě. Mezi další užitečné funkce patří i automatický odstřih nitě, navinutí cívky, nastavení šířky stehu, šití dvojitou jehlou nebo osvětlení pracovní plochy. Záleží na vás, jaké jsou vaše požadavky a preference. 

Podle čeho vybírat šicí stroj

Samozřejmě záleží na tom, pro jaké potřeby váš stroj budete využívat. Začátečníci ocení jednoduchost ovládání stroje a volbu stehů, pokročilí pak funkce automatické knoflíkové dírky nebo velký výběr stehů a profesionálové možnost šití bez pedálu, možnost rozšířené pracovní plochy, velký výběr stehů nebo kovovou konstrukci pro možnost prošití i extrémně silných látek. 

Už víte, jaké funkce budete potřebovat pro vaše potřeby?