Jste zde

Aby vaše ložnice vypadala jako z katalogu: Postel nepatří do rohu a s barvami šetřete

Zdroj: pixabay.com
Také jste si všimli, že filmoví hrdinové mají ustláno úplně jinak než my smrtelníci? Dejte své posteli elegantní vzhled, který jí budou zavidět i hvězdy stříbrného plátna! Vždyť je to tak snadné.

12. 3. 2020

Je to spaní jak pro Princeznu na hrášku. O něco déle se stele, ale ten pocit, když přijdete večer do ložnice a čeká na vás tato královská lože a dobrá kniha, je prostě k nezaplacení. Vytvořit ho ale nemusí být úkol pro komorné či filmové trikaře a rekvizitáře.

Udělejte rošádu

Pokud se vaše postel bude krčit v koutě ložnice a bude ji z jedné strany okupovat vysavač a z druhé rotoped coby věšák na oblečení, daleko se nedostanete. Všimněte si jednoho detailu, který mají královské postele ve filmech vždy společný - postel nikdy nestojí v rohu. Naopak je centrálním prvkem pokoje, postavená čelem do prostřed zdi. A její okolí je náležitě vyklizené. Nebylo by vysavači lépe ve skříni či na chodbě?

Čelo postele nemusí být ohraničené jenom nábytkem, kvůli kterému se o něm původně uvažovalo.Zdroj: pixabay.com

Postavte se k čelu

Nechte na své ideální posteli plynout zrak pěkně od vrchu dolů. Prakticky hned se zastavíte u výrazného čela. Není nutné měnit postel, pokud žádné nemáte. Polstrované čelo se dá častokrát koupit zvlášť nebo vyrobit na zakázku.

Pokud vás ale trápí nedostatek peněz, vypomoct si můžete třeba na výšku postavenými paletami v bílé či černé barvě. A nebo popusťte uzdu své fantazii. Použijte samolepky na zeď, staré dveře s patinou, pádla, dřevěný plot, rám z velkého obrazu nebo pruh výraznější tapety. Důležité je posteli pomyslně nasadit korunu.

Pěkně do měkkého

To, co žádného spáče nenaláká, jsou dva proleželé polštáře ustrašeně polehávající na matraci. Do manželské postele si připravte alespoň čtyři naducané velké polštáře, které budou zvát návštěníky k měkkému odpočinku. Co s nimi v noci? Buď si vyberte takové, které se dají hodně načechrat a při spánku nevadí, nebo je prostě na noc odložte vedle. Nadšenci mohou přidat ještě menší polštářky.

Jak poznáte dobře nastlanou postel? Láká k příjemnému měkkému spočinutí už na první pohled?Zdroj: pixabay.com

Jednu, dvě, tři?

Standard českých ložnic? Dvě přikrývky, pro každého jednu. Spát pod jednou peřinou se Čechům moc nechce, prý by se přetahovali. Jaké procento lidí tuto teorii skutečně ověřovalo, nevíme. Ale umíme si to představit. Nezatracujte jednu peřinu ještě před tím než budete mít možnost ji vyzkoušet. A pokud jste si jistí, zvolte silnější přehoz, který dvě peřiny lehce schová.

Zamyslete se také nad velikostí. Nebojte se nechat přehoz či velkou peřinu převislou deset i více centimetrů přes okraje postele. Na skládání peřin přece nemá nikdo čas... Tip navíc? Přes peřinu či přehoz přetáhnete ještě pletenou deku - buď složenou do pruhu na šířku či tak, aby kopírovala přehoz. Dosáhnete tak pohodlnějšího vzhledu.

Kombinování barev a vzorů na povlečení doladí výsledný efekt.Zdroj: pixabay.com

S barvami nehazardujte

Krepové povlečení a divoké vzory dokáží zabít nejednu ložnici. Když vybíráte povlečení, nebojte se vsadit na to jednobarevné či s jednoduchým nebo klasickým vzorem. Myslete na to i při výběru povlečení na matraci.

Můžete si například vybrat dvě barvy, které budou celému setu dominovat. Třeba šedou pro potah a dva ze čtyř polštářů a tmavě modré s šedým vzorem na peřinu a další dva polštáře. Ideálním materiálem pro povlečení je v tomto případě bavlna. Síla v detailech zkrátka platí i pro královsky ustlané postele.