Jste zde

Pravidelná péče dělá plot odolnějším

Zdroj: redakce

Postavili jste kolem svého pozemku nový dřevěný plot? Pak pamatujte i na následnou péči, jinak se vám stane, že tuto činnost budete opakovat častěji, než je nutné. Dřevo si žádá pozornost a my vám v článku přinášíme tipy, jakým směrem ji vést.

26. 5. 2011

Plot se před nepřízní počasí nikam neschová. Stojí na svém místě bez ohledu na to, zda venku bičují krajinu kroupy velké jako golfové míčky, nebo se slunce snaží všechno živé usmažit jako vajíčka na pánvi. V obou případech dřevěné ploty trpí. I když jeho utrpení je možno vhodnou péčí zmírnit či dokonce vůbec nedopustit.

Klíčem k úspěchu jsou ochranné nátěry

Odborníci zaměřující se na tuto problematiku doporučují, abyste svému plotu dopřávali blahodárně působící lázeň v podobě nanesení speciálních ochranných nátěrů, které dřevu dodají potřebnou výživu a utvoří na něm neviditelnou vrstvu. Ta bude štítem před negativním působením, jemuž je plot vystavován nejen z hlediska změn počasí.

Ve výsledku tak bude plot stále vypadat jako nový a bude tedy i estetickým doplňkem, navíc budete mít jistotu, že se v nejbližší době nerozpadne. Pamatujte však na to, že základem pro úspěch je pravidelnost, s níž budete plot natírat. S železnou pravidelností taktéž kontrolujte, zda se někde neobjeví pryskyřice či praskliny. Čím časnější zásah proti takové skutečnosti nastane, tím je životnost plotu zachována v co největší možné míře.

Starejte se o svůj plot a mějte jistotu, že funkci, pro kterou byl postaven, bude odvádět co nejlépe po nejdelší možnou dobu. Navíc bude vypadat skvěle a bude tak odrazem toho, jak máte svůj domov rádi.

Inzertní sdělení: Hledáte dobrou firmu na ploty?

Zkuste Boppe, výrobce a odborníka na ploty, pletiva, oplocení a brány. Potřebujete postavit plot nebo koupit oplocení? Obraťte se na nás, rádi Vám pomůžeme.