Jste zde

Praktickým pomocníkem pro každou domácnost může být mraznička

mraznička PR Zdroj: Bigstockphoto
Dnes už byste asi těžko hledali domácnost, která nedisponuje klasickým mrazákem. Nejčastěji se jedná o součást kombinované chladničky. Roste však i počet domácností, které vsázejí na samostatný mrazák.

30. 9. 2021

Vede je k tomu hned několik praktických důvodů, zejména prostor, který nabízejí.

V posledních dnech se neustále setkáváte se zprávami, že se za poslední dva roky velmi změnilo nákupní chování většiny Čechů. Z víkendových výletů do nákupních center totiž zamířili do přírody a naučili se trávit více času se svými blízkými. Jelikož už nejsou nákupy považovány za společnou zábavu, vyrážejí na ně lidé méně často. Právě zde pak nastupují prostorné mrazničky v šuplíkovém i pultovém provedení.

Co všechno lidé mrazí

Samozřejmě, že ne všechny potraviny je možné uložit do mrazáku. Ačkoli je zmrazení nejšetrnější v ohledu na uchování přirozeného aroma a výživných látek, někdy se prostě nehodí. Nevhodné je mrazit již upečené rozpékané pečivo, vejce, hotové omáčky s vejci, cokoli s majonézou nebo třeba čerstvá rajčata.

Naopak velmi vhodné jsou mrazničky pro uchovávání hub, masa, zeleniny, ovoce či hotových mražených výrobků jako jsou hranolky, filety apod.

Proč nakupovat do mrazáku?

Kromě toho, že nemusíte do obchodů vyrážet za nákupy každý den, jsou mrazničky praktickým pomocníkem i pro zahrádkáře nebo pro ty, kteří si rádi užijí atmosféru domácí zabijačky. Rádi si přeci pochutnáte třeba na jahodových knedlících v zimě.

Svou úrodu tak nemusíte celou zavařovat a můžete uchovat i více výživných látek. Nejlepší volbou jsou v tomto případě mrazáky, které mají funkci rychlého mražení, která bývá označována jako SuperFrost. Právě rychlé zmražení pomáhá uchovat maximum živin a vitamínů.

Další výraznou výhodou je pak i možná úspora. Díky mrazákům můžete některé potraviny nakoupit do zásoby v různých slevových akcích. Většina rodin tak měsíčně ušetří stovky až tisíce korun, a to i díky nízké energetické náročnosti moderních mrazniček. Navíc se dnes již nemusíte trápit ani s pracným odmrazováním, stačí jen volit mrazničky s technologií NoFrost.