Jste zde

Pračka se sušičkou? Ušetří místo, ale i váš čas

Zdroj: www.equiplo.cz
Podzimní a zimní měsíce nemusí být v souvislosti se sušením prádla noční můrou. Nejen v malých bytech se v tomto období rozkládají sušáky na prádlo všude možně, kam se jen trochu vejde. My ale máme řešení.

18. 2. 2019

Překáží, nevypadá hezky, schnoucí prádlo zvyšuje celkovou vlhkost v interiéru a co víc, jaro s teplotami, kdy venku schne prádlo, je ještě daleko. Jen část lidí navíc může sušit prádlo na šnůře venku, nebo na balkoně. Jaké je tedy řešení této situace? Pračka se sušičkou.

Nástrahy a výhody kombinace 2v1

Kombinovaná pračka se sušičkou je ideálním velkým bílým spotřebičem do všech malých bytů. Ve velikosti běžné pračky totiž kombinuje jak plnohodnotnou pračku, tak i sušičku. Jako u většiny zařízení 2v1 je zde však určitý kompromis, kterým je v tomto případě omezené množství prádla k sušení. Maximální kapacitu prádla bohužel rovnou neusušíte, maximální náplň sušičky je zpravidla o 1/3 menší.

Řešením je buďto část prádla po praní vyndat, nebo pračku nepouštět úplně plnou, ale jen s takovým množstvím oblečení, které je zařízení schopno i usušit. Příkladem jsou modely, které mají náplň na praní 10, nebo 8 kg a maximální náplň na sušení 6, respektive 5 kilogramů.

Díky sušičce často ani nemusíte žehlit

Jakmile sušičku jednou vyzkoušíte, nebudete již vaše prádlo chtít sušit jinak. Kondenzační pračka se sušičkou s tepelným čerpadlem je úsporná, šetrná k vašim oděvům, tichá a inteligentní. Prádlo ze sušičky je velmi jemné, nezmačkané, často většinu ani není třeba žehlit a to největší a nejpříjemnější překvapení uvidíte hlavně na ručnících, které již nebudou tvrdé jako prkno, ale krásně nadýchané.

Pokud vám to prostor u vás doma nabízí, je lepší si pořídit zvlášť pračku a zvlášť sušičku, zejména pak sušení je efektivnější a pokud se jeden spotřebič porouchá, náklady na pořízení nového jsou menší než v případě kombinovaného. Musíte však prádlo z pračky do sušičky přendávat, což v případě kombinované pračky není potřeba a celý proces se obejde bez vašeho přičinění.

Programy a množstevní automatika

Současné modely nabízí až desítky přednastavených programů na různé typy oblečení. Mohou oděv také pouze osvěžit, zbavit zápachu nebo vyprat a usušit ve velice krátké době, kdy honíte doslova každou minutu. Pomáhají k tomu také moderní funkce, které se často nazývají šestý smysl, Fuzzy logic, nebo Easy logic. Je to ve zkratce sada senzorů, které za vás správně navolí vhodný program.

Tato technologie automaticky rozpozná hmotnost náplně, řídí praní i vyhodnocuje sušení tak, aby byl proces co nejefektivnější, nejúspornější a zároveň co nejvíce šetrný k samotnému prádlu. Posledním trendem je integrace WiFi nebo NFC rozhraní.

Poté můžete spotřebič ovládat pomocí telefonu, což může být výrazně pohodlnější. Jakmile je proces praní a sušení ukončený, dostanete upozornění na telefon. Stejně tak lze do spotřebiče nahrávat nové programy, které v něm od výrobce nejsou a zrovna pro vaše potřeby jsou důležité.