Jste zde

Pořiďte s novým bydlením i matraci a spěte lépe

zdřímnutí Zdroj: matracesembella.cz
Při výběru či návrhu vašeho ideálního bydlení trávíte desítky až stovky hodin řešením všech detailů a maličkostí. Aby taky ne, pokud plánujete v domě zůstat po zbytek života, a ještě jej přenechat budoucím generacím.

25. 2. 2020

Často řešíme věci, jako barva interiéru, materiál a styl nábytku, typ podlahy a mnoho dalších dílků, které dají dohromady váš vysněný dům. Věci, které nejsou moc vidět se často podcení, a mezi ty nejčastější patří matrace.

Proč neodbýt výběr matrace?

Matrace (nikoliv madrace, jak se často komolí) by měly být na vašem žebříčků důležitosti velmi vysoko. Bez nadsázky na nich strávíme kolem 1/3 našeho života, počítáme-li s průměrnou délkou spánku okolo 8 hodin. A přestože se dát spát na levné matraci, která má vyleželý důlek a dokážete ji identifikovat podle pachu, určitě jsou i lepší možnosti. Dnešní moderní matrace nabízejí široké možnosti co se týče výběru typů a tvrdostí, takže by měly uspokojit potřeby každého z nás.

Zdroj: matracesembella.cz

Co se typů týká, záleží na úhlu pohledu. Může vás zajímat rozdíl, mezi pěnovou, pružinovou či hybridní matrací. Určitě byste taky měli zvážit, jaká tvrdost matrace je pro vás ideální. Zajímavé je, že při volbě tvrdosti to není jenom o pocitu, ale roli hraje i vaše váha, zdravotní stav, či i taková zdánlivá banalita jako oblíbená pozice, ve které spíte.

Matrace jako investice

Matrace se pohybují v různých cenových hladinách, ty kvalitnější však můžou jít i přes 10 000 Kč. Když se už rozhodnete vložit takovou investici do vašeho spánku, určitě se i vyplatí zjistit, jak se o takové matrace starat. Byť se jejich životnost pohybuje různě a odvíjí se od různých faktorů, počínaje její kvalitou, konče frekvencí, jak často na matraci spíte. Každopádně věci, jako rozlité víno či u dětí nějakou nehodou znečištěné matrace jsou řešitelné. Jak čistit matraci či co dělat v případě, že máte roztoče a plísně v matraci (nebo jestli je to vůbec výjimečný stav) jsou věci, které je také dobré znát a můžou vám prodloužit životnost vašich matrací.