Jste zde

Pořádná knihovna by neměla chybět v žádné domácnosti

knihovna v domácnosti PR Zdroj: Bigstockphoto
Ačkoli současná moderna v oblasti bytového designu udává, že méně je v interiéru více, na některé věci občas zapomíná. Mezi takové kousky patří bezesporu knihovny, které jsou velmi praktické a sami o sobě jsou skvělým doplňkem módním doplňkem interiéru.

29. 6. 2022

Takovým náročnějším oříškem, je pak jejich zakomponování do interiérů vybavených podle posledních módních trendů.

Nemusíte volit pouze knihovnu, ale i policový systém či regál

Základním parametrem pro veškeré úložné prostory na knihy je jejich jednoduchost a souměrnost. Velmi vhodné pak je, aby byly vyrobeny nebo důvěryhodně imitovaly přírodní materiály nebo byly navrženy v industriálním stylu, který s minimalismem vytváří originální, a hlavně povedené kontrasty. Ačkoli jsou stále nejoblíbenějším kouskem nábytku na knihy knihovny, stále častěji se prosazují i vitríny bez dveří, policové nástěnné systémy, ale i klasické regály.

Oproti knihovnám, které se vyznačují menší hloubkou a integrovanou zástěnou, působí například regály vzdušněji. Zároveň však neochrání stěnu za knihovnou před znečištěním. Policové systémy nabízejí oproti knihovnám a regálům mnohem větší variabilitu, díky čemuž je můžete dokonale přizpůsobit dispozicím vašeho interiéru. Navíc s nimi můžete vykouzlit opravdu zajímavé kreace. Velmi zajímavě pak můžete působit i použití vitríny bez dveří, jež má charakter hlubší knihovny, jež je ve spodní části opatřena praktickou skříňkou.

I knihovna je vizitkou o povaze svého majitele

Knihovny od nepaměti patří do obývacích pokojů, pracoven i dětských pokojíčků. Jejich obsah, ale i uspořádání pak napovídá mnoho informací o jejich majiteli. Chaotické uspořádání může působit na pohled nepořádně, ačkoli je jeho příčinou pouze nedostatek místa. Zároveň však platí, že lidé, jež vlastní vysoký počet knih, jsou považováni za sečtělé a tím i vzdělané.

Vhodnou pomocí by mohla být další knihovnička, většina lidí je však limitována prostorem. Naštěstí s mnoha typy regálů a polic, můžete popustit uzdu své fantazii a udělat z nich velmi zajímavý kousek. Ten pak může být umístěn částečně i do prostoru a zastávat i jeho funkční rozdělení.

Stupňované regály jsou pak skvělou volbou třeba pod schodiště, kde byste prostor jinak prakticky nevyužili. Navíc se v něm nebudou krásně vyjímat jen knihy, ale i rodinné fotografie či jiné drobné dekorace.