Jste zde

Jak vybrat správný konzolový stolek

konsolový stolek Zdroj: Shutterstock
Konzolové stolky se dodávají v mnoha stylech a barvách, ale také v mnoha velikostech. Je důležité, abyste si vybrali ten, který bude fungovat ve vašem prostoru.

4. 10. 2022

Existuje několik faktorů, které byste měli zvážit při výběru konzolového stolu, a v tomto článku se podíváme na to, které to jsou.

Co je konzolový stolek?

Konzolový stůl je obvykle mělký, dlouhý stůl, který je umístěn na stěně nebo za pohovkou. Běžně se používají na chodbě nebo vstupní hale. Průměrná výška je 76 cm, ale pohybuje se od 71 do 81 cm.

Jak vybrat konzolový stůl

Prvním krokem k výběru je zjistit, jakou výšku a délku potřebujete. To bude záviset na velikosti oblasti, kde jej budete používat. Při použití za pohovkou by výška neměla být větší než pohovka. Zároveň se také ujistěte, že délka je stejná nebo kratší než pohovka, ale také ne příliš krátká. Všechno je to o proporcích. Délka vašeho konzolového stolu by neměla být menší než dvě třetiny délky pohovky.

Poté, co jste přišli na perfektní velikost, je dalším krokem nalezení takového materiálu a barvy, který vyhovuje vašemu interiéru. 

Jaké máte možnosti? 

Jděte nekonvenční cestou

Konzole jsou dostupné ve všech tvarech a velikostech. Proč nezkusit něco trochu netradičního, jako je kovová verze s kombinací skla? Trocha extravagance prozradí hodně o vaší osobnosti a stylu.

Lištové stoly už nejsou tak oblíbené, jak bývaly. Často se používaly v místnostech v tradičním stylu k vyplnění rohu a navrch byly přidány krásné cetky. V dnešní době lidé používají spíše rostlinu nebo stojací lampu k vyplnění prázdných rohů než konzolový stolek.

Vyberte si konzolu s policemi

Konzola s policí nebo dvěma je skvělým místem pro přidání dalšího výstavního prostoru pro předvádění speciálních pokladů. Velmi dobře vyplňuje tuto stěnu a poskytuje prostor pro vystavení vašich oblíbených věcí. Samotný konzolový stůl může být tím, co vnese do prostoru osobnost, a ne nutně tím, co použijete k jeho stylizaci.

Na materiálech záleží

Různorodá směs materiálů přispívá k tomu, že místnost působí více shromážděným a patrovým dojmem. Různé materiály přináší do prostoru spoustu textury a hloubky.

Příležitost pro další sezení

Pokud máte malý prostor a sezení je na prvním místě, výběr konzole s otevřenou základnou vám umožní uložit pod něj další sezení – i když jde jen třeba o taburetky.