Jste zde

Bez čeho se neobejde vybavení ložnice? Přece bez šatní skříně a komody

šatní skříň PR Zdroj: Shutterstock
Zařizování bytu patří k příjemným činnostem, při nichž člověk popustí uzdu své fantazie a uplatní svůj osobitý vkus. Každé obydlí vyjadřuje něco jiného a vesměs jeho vzhled vychází z toho, co se jeho majiteli líbí.

14. 3. 2022

Svou důležitou roli sehrávají i módní trendy. Ne vždy se ale jimi lidé řídí, protože někdy vsázejí raději na nadčasovost. Jak si tedy zařídit ložnici, abyste se v ní dobře cítili?

Maximální pohodlí a praktičnost

Ložnice je místem pro odpočinek. Proto by měla být zařízení tak, aby pohodlnou relaxaci umožňovala. Samozřejmě v ní nesmí chybět postel, což je základní součást této místnosti. Vedle ní ale nesmíme zapomínat i na ostatní nábytek. Do ložnice totiž také ukládáme oblečení a spodní prádlo, někteří zde mají prostor i pro uložení ložního prádla. K tomu ovšem potřebují mít k dispozici šatní skříň.

Šatní skříň z masivu, nebo lamina

Při volbě šatní skříně se pravděpodobně budete rozhodovat mezi přírodním dřevem a umělým materiálem. Pokud chcete ušetřit, tak laminovaná dřevotříska není špatnou volbou. Velmi dobře se udržuje v čistotě a v současné době existuje tolik dezénů, že nebude problém vybrat ten správný podle vašeho vkusu. Masiv je materiálem léty prověřeným, ale patří spíše k těm dražším variantám. Za zvážení pak stojí výběr dveří. Zde se nabízejí jako velmi praktické posunovací, protože šetří místo v místnosti.

Komoda se šuplíky nebo policemi

Kromě šatní skříně byste do ložnice měli pořídit i komodu. I ona poskytuje prostor pro uložení nejrůznějších předmětů. Komoda velmi často slouží pro uskladnění spodního prádla, případně ložního povlečení nebo bytového textilu. K tomuto účelu se nejlépe hodí, pokud je vybavena šuplíky. Některé typy komod mají police schované za otevíracími nebo posuvnými dvířky. Police mohou být i otevřené.