Jste zde

Pokoj pro princeznu: Máme pro vás inspiraci na dívčí dětský pokoj!

růžový pokoj pro princeznu Zdroj: www.bigstockphoto.com
Proměňte pokoj své malé slečny v opravdové království! Máme pro vás několik rad a tipů, které vám pomohou vkusně zařídit princeznovský pokoj tak, aby se v něm vaše dcera cítila jako skutečná princezna.

1. 1. 2021

Splňte své princezně vysněné přání a proměňte její dětský pokojíček v opravdové pohádkové království, kde se bude cítit příjemně a bezpečně. Nechte se inspirovat a vzhůru do toho! 

Na stěnách jednoznačně vévodí růžová

Při výmalbě princeznovského pokojíku vsaďte na jemné odstíny růžové barvy. U holčiček je obvykle nejoblíbenější a pyšní se dobrými vlastnostmi. Působí uklidňujícím dojmem a místnost zútulní i opticky zvětší. 

Nesmí se to s ní ale přehánět! Přemíra růžové může působit kýčovitě. Pro výmalbu proto zvolte raději jen jednu stěnu. 

bigstock-playroom-with-pink-castle-tent-328922635.jpg

růžově vymalovaný pokoj
Zdroj: 
www.bigstockphoto.com
Při výmalbě princeznovského pokojíku nemusíte sáhnout jen po růžové barvě, která časem může omrzet. Vhodné barvy jsou i světle fialová, blankytně modrá nebo červánková.

Stěny můžete doladit samolepkami s motivem korunek i motýlků, samolepícími hvězdičkami i puntíky. Zvolit můžete i luxusní velké samolepky s motivem princezen. S jejich množstvím to však nepřežeňte! 

S nábytkem bílé barvy nešlápnete vedle

Nábytek do pokoje zvolte raději bílý než růžovo-bílý, který je do princeznovského pokojíku sice jako stvořený, ale z časového hlediska je velmi nepraktický! Pokud totiž vaši princeznu časem přestane růžová barva bavit, je mnohem jednodušší a hlavně levnější vyměnit pouze bytové doplňky a případně vymalovat než kupovat zcela nový nábytek

bigstock-cute-little-princess-sitting-i-380493949.jpg

dívka v dětském pokoji
Zdroj: 
www.bigstockphoto.com
Toaletní stolek s velkým zrcadlem a elegantní taburetka jsou nezbytné kusy nábytku, které nesmí chybět v žádném princeznovském pokoji. 

Dominantou dětského pokojíku by bezesporu měla být krásná postel s nebesy, která zaručí bezpečné a pohodlné spaní i kousek soukromí. Skvělou volbou je však i zavěšená postel, postel se skluzavkou nebo dětská postel v rustikálním designu s výrazným čalouněným čelem. 

A samozřejmě nezapomeňte na velkou skříň, do které se vejde spousta princeznovských šatů, a velké zrcadlo, před kterým se bude moct parádit. 

Každý detail je důležitý

Při zútulňování pokoje vsaďte na textilie. Na podlahu umístěte příjemný koberec a kožešiny, do oken pořiďte lehké závěsy i dlouhé elegantní záclony s jemným vzorem nebo zcela bez vzoru a postel dolaďte spoustou nadýchaných polštářků, kterých je na trhu nepřeberné množství. Skvělé jsou polštáře s dlouhým vlasem i dekorativní polštáře ve tvaru hvězdy, labutě, srdce nebo třeba korunky. 

bigstock-pink-girl-s-bedroom-13626665.jpg

růžové stěny a bílý nábytek
Zdroj: 
www.bigstockphoto.com
Na úschovu nejrůznějších hraček pořiďte vaší princezně dřevěnou truhlu. 

Ostatní doplňky volte spíše z přírodních materiálů než z umělé hmoty, které v kombinaci s růžovou barvou může působit dost kýčovitě. Nezapomeňte na krásnou hrací skříňku nebo šperkovnici a stylovou lampičku, která bude chránit vaši princeznu před vším zlým. 

Vše laďte s hlavní barvou dětského pokoje. Pokud zvolíte výrazný pohádkový motiv, ať už na dětském ložním povlečení, nebo na závěsu, pak mějte na paměti, že v jednoduchosti je krása!