Jste zde

Pelíšek vašeho psího miláčka má svá specifika. Víte, jak vybrat ten správný?

buldoček v pelíšku Zdroj: Patryk Kosmider / Shutterstock.com
Máte doma věrného čtyřnohého přítele, ale stále pro něj nemáte vhodný pelíšek? Poradíme vám, jak se rychle zorientovat a jak vybrat ten nejlepší. Jdeme na to!

10. 8. 2020

Velikost psa hraje při výběru pelíšku velkou roli

Správný pelíšek pro psa by neměl být vašemu čtyřnožci malý. Těžko se mu bude dobře odpočívat, když z něj bude "přetékat". Ani příliš velký pelech psovi nesvědčí – jednoduše proto, že z něj velmi rychle uniká příjemné teplo.

Při výběru vhodného pelíšku je nejlepší psa změřit od krku k ocasu – a k této míře připočíst ještě 10 centimetrů. Pak si už vyberete ten správný pelíšek pro malé psy, střední plemena nebo pro skutečně velké hlídače. 

Jak si přejete pelíšek udržovat? 

Je jen na vás, jaký pelech bude nejlépe odpovídat vašim požadavkům. Pro venkovní použití do kotce či na terasu se skvěle hodí nylonový pelíšek, protože se velmi dobře udržuje. U venkovního pelechu si ohlídejte, zda má protiskluzové a dobře odizolované dno.

Hledáte něco do interiéru? Vkusným doplňkem domácnosti a skvělým místem k odpočinku vašeho čtyřnohého přítele je látkový pelíšek. Luxusně vypadají semišová nebo plyšová psí místečka, i když je jejich údržba poměrně složitá.

Nechcete si lámat hlavu s údržbou? Zvolte plastový pelíšek

Povaha psa naznačí, jaký pelíšek vybrat

Je váš pes příznivcem uzavřenějšího prostoru, kde se cítí bezpečně, nebo má raději úplnou volnost? Má raději společnost, nebo preferuje soukromí? Odpověď na tyto otázky vám napoví, zda bude lepší zvolit kukaň, matraci pro psy, nebo tulipytlík

Už víte, jaký pelíšek se nejlépe bude hodit potřebám vašeho psa i vašim požadavkům na údržbu? Bude si váš věrný přítel hovět venku před domem, nebo si jej budete hýčkat v bytě? Přejeme vám, ať mu zajistíte ten nejlepší pelíšek.