Jste zde

Originální prvek do koupelny? Volně stojící vana!

volně stojící bílá akrylátová vana Zdroj: www.hezkakoupelna.cz
Volně stojící vanu vnímáme jako luxusní a dominantní doplněk koupelny. Okouzlí krásnými tvary i robustním a zároveň kompaktním vzhledem. Obáváte se ceny? Ta vás příjemně překvapí. Sami navíc zjistíte, že přesně tato volba je tou pravou pro váš domov.

24. 8. 2019

Jde o opravdu výrazný a unikátní prvek pro koupelny, který zatím v českých domácnostech není příliš rozšířený. Kvalitní volně stojící vana se dá přitom pořídit za opravdu přijatelnou cenu.

Můžete si také pohrát s myšlenkou černého provedení vany, to si ale předem raději dobře promyslete. Jde sice o velmi originální design, pamatujte ale, že koupelna je především místem pro relaxaci a odpočinek a působit na vaši mysl by měla harmonickým a uklidňujícím dojmem.

Zdroj: www.hezkakoupelna.cz

Zvažte více variant

Volně stojící vany nepotřebují opěru ve zdi a často nemají ani žádnou podezdívku, proto musí plnit vysoké zátěžové nároky. Určitě je důležité také zvážit, zda máte koupelnu dostatečně velkou na to, abyste do ní tento originální prvek umístili.

Správně by měla mít vana přístup alespoň ze tří stran. Váhy samotné vany se obávat nemusíte, dostupné jsou modely už kolem padesáti kil.

Zdroj: www.hezkakoupelna.cz

Jaký zvolit materiál?

Vzhled budete samozřejmě volit podle stylu, ve kterém se ponese celá koupelna. Odvážnější zvolí styl art-deco či retro, jiní dají přednost klasické litinové vaně na nožičkách.

Váhat budete patrně také mezi úžasnými oválnými vanami z litého mramoru či umělého kamenu. Tam je ale nevýhodou vyšší hmotnost, která komplikuje manipulaci. Lehčí variantu pak představují vany akrylátové, které vás nadchnou i v luxusně pojaté koupelně.

Zdroj: www.hezkakoupelna.cz

Nenechte se zaskočit dodatečnými náklady

V některých koupelnách bude těžké vyřešit rozvod vody pod podlahou. Vana musí mít stejným způsobem vyřešený i odtokový kanál. Bude také třeba namontovat volně stojící baterii, která, na rozdíl od komponentů na odvod vody a potřebný rozvod, není součástí balení.

Investice do ní může být finančně náročnější, ale existují i dostupnější modely. Variantou může být také přiražení vany ke stěně. Baterii pak zabudujete klasicky do zdi. Vše záleží jen na prioritách při plánování koupelny vašich snů.