Jste zde

Odemykání dveří bez klíčů? Bezdotykovému řešení jdou naproti i dveře LOMAX AKTIV 77

dveře Lomax Zdroj: Lomax
Vyšší komfort, propojení s dalšími systémy i případné ušetření za zámečníka. To jsou hlavní důvody rostoucí obliby bezdotykového ovládání vchodových dveří prostřednictvím čipu. Využít ho lze naplno i u vchodových hliníkových dveří LOMAX AKTIV 77.

10. 9. 2021

čkoliv pro většinu lidí je stále nejběžnějším způsobem otevírání dveří klasický klíč, v posledních letech se čím dál častěji objevují nové varianty, zejména ty bezdotykové. Populární jsou především u vstupů do kanceláří, postupně se však dostávají i do samotných domácností. Pro vstup do daného prostoru tak už není nutné vytahovat klíče.  

V této oblasti se výrazně profiluje také tuzemský výrobce hliníkových dveří LOMAX. U svých vstupních dveří AKTIV 77 právě možnost bezdotykového otevírání nabízí. „Snažíme se držet krok s budoucností, a proto u našich hliníkových vstupních dveří AKTIV 77 nabízíme hned několik způsobů jejich otevírání. Jedním z nich je přitom i čtečka RFID čipů. Při otevření tedy stačí pouze přiložit čip, například i ten v klíči od automobilu, a je hotovo. Čtečka disponuje pamětí až na 150 čipů, tento způsob otevírání dveří je tak možný nejen ve velkých kancelářských budovách firem, ale i bytových domech,“ řekl Petr Přichystal, marketingový manažer společnosti LOMAX, která toto řešení nabízí u hliníkových dveří AKTIV 77.

p5200909_edited.jpg

hliníkové dveře se čtečkou
Zdroj: 
Lomax.cz
Hliníkové dveře LOMAX můžete otevírat pomocí čipu i otisku prstu.

I v tomto případě je samozřejmě možné vchodové dveře osadit také klasickým zámkem, ten však slouží spíše jako pojistka. Další výhodou je pak skutečnost, že čtečku RFID čipů je možné na vchodové dveře AKTIV 77 instalovat i dodatečně. „Pro uživatele to znamená výrazné zvýšení komfortu, dveře totiž může otevřít více způsoby. Vhod to přijde zejména v případech, kdy si například v domácnosti zabouchnete klíče. Vždy máte ještě v záloze čip, který vám ve finále může ušetřit náklady na zámečníka,“ doplňuje výhody této varianty Přichystal.

venkovni_zaluzie_z93_antracit_vchodove_dvere_nejsou_lomax.jpg

čtečka prstů u dveří
Zdroj: 
Lomax.cz
Vchodové dveře LOMAX jsou elegantním doplňkem domu. Čtečku RFID čipů k nim můžete instalovat i dodatečně.

Bezdotykové otevírání dveří se stalo výrazným trendem i v souvislosti s pandemií koronaviru. Uživatelé ho preferovali především v nejvíce exponovaných a frekventovaných místech, jako jsou společné vchody do bytových domů či kancelářích. 

Růst popularity tohoto řešení potvrzuje i nedávný průzkum společnosti Ipsos. Podle jeho zjištění totiž bezdotykovou variantu – konkrétně ovládání čipem nebo vstupní kartou – preferovalo u vchodových dveří v roce 2019 celých 49 procent respondentů.

Vloni jejich podíl vzrost na 67 procent, jasně nejoblíbenějším řešením přitom byl čip. Klasický klíč pak jako ideální volbu pro vstup do kanceláře považuje jen necelá pětina dotázaných. Ještě v roce 2019 se přitom jednalo o čtvrtinu všech respondentů. Více než třetina všech, kteří aktuálně k otevírání používají klíč, by zároveň raději preferovala čip.