Jste zde

Nechte svého pejska mlsat. Na výběr je sušené maso i psí pivo

psí mlsání Zdroj: Bigstockphoto
Granule jsou základ psího krmení, o dostatku vody jako životní potřebě pro psa ani nemusíme mluvit. Jak to celé ale parťákovi zpříjemnit?

30. 11. 2021

Ať už od vás váš pes denně dostává granule, maso nebo cokoli dalšího, většinou se najde příležitost, při které ho můžete náležitě ocenit – ať už při výcviku, abyste upevnili jeho vzorné chování a reakce na povely, nebo jen tak, prostě proto, že ho máte rádi. Možná jste dosud nevěděli, jaké pamlsky pro psy se dají sehnat. Je tolik druhů, že bychom čtyřnohým miláčkům skoro mohli závidět!

Piškoty a sušenkami to jen začíná

Pokud jste se už v začátku výchovy rozhodli odměňovat svého parťáka striktně dobrotami určenými jen pro psy, nejspíš jste hned narazili na psí piškoty a sušenky. U těch ale rozhodně nemusíte skončit. Ve hře jsou všelijaké tyčinky, třeba i ty dentální, kterými si pejsek čistí zuby a masíruje dásně, nebo kosti, protože pes je přece lovec!

Vyšší level psích pamlsků už je ale například paroží nebo nestárnoucí sušené maso, ba dokonce sušené uši (králičí nebo dančí), případně rybičky. Takovou pochoutkou žádný z nich nepohrdne.

Čím odměňovat šikovného cvičence?

Jestli sháníte spíš pamlsky, kterými budete pejska odměňovat za uposlechnutí nových i starších povelů, určitě sáhněte po výcvikových pamlscích – ty totiž bývají nasekané na menší kousky, abyste psa během tréninku nepřekrmili a abyste neměli zbytečnou práci s lámáním dobrot. Při odměňování jde přece o čas!

I v téhle kategorii je nesmírně pestrý výběr velikostí, tvarů, barev, ale hlavně příchutí. Nebojte se dobroty střídat, aby pejska neomrzely, a časem určitě přijdete na to, která si získala jeho srdce (tedy spíš chuťové buňky).

Čas na oslavu? „Bouchněte“ psí šampaňské!

Zní to neuvěřitelně, na druhou stranu jsou ale psi v našich životech nepostradatelní. Proto si i oni zaslouží pořádnou nálož lahůdek. Váš drahoušek s vámi klidně může popíjet pivo nebo šampaňské, ovšem jen to psí, samozřejmě.

Obojí skutečně existuje a je stoprocentně bezpečné, bez alkoholu, bublinek a čehokoli, co by mohlo pejskovi ublížit nebo mu způsobit komplikace. U psího piva například zůstává chmel, aby to pořád ještě bylo aspoň trošku pivo (a je obohacené o kuřecí aroma), šampaňské si zase můžete představit jako směs bylinek. Za zkoušku to určitě stojí!