Jste zde

Naviják na hadici: pomocník, který vám ušetří místo i peníze

zalévání hadicí Zdroj: www.bigstockphoto.com
Pokud máte na zahradě cokoli živého, respektive cokoli, co roste ze země, určitě to musíte pravidelně zalévat. Abyste se nemuseli tahat s těžkými konvemi plnými vody, je lepší blahodárnou tekutinu k zeleni dostat hadicí. Ale co s ní potom?

3. 5. 2020

Čím delší hadice, tím větší komfort při práci s ní. Nemusíte přemýšlet o tom, kudy kam s hadicí půjdete, aby vám její délka vystačila. Jenže když zalijete, co potřebujete, nebo třeba umyjete auto, bývá potíž hadici smotat. Jednak si dáváte záležet na tom, abyste ji příliš nepomačkali a nepochroumali, aby vám nepřestala po pár odmotáních sloužit. Jednak myslíte i na to, aby vám hadice nezabírala moc místa v dílně nebo garáži, abyste měli dostatek prostoru na práci.

Zabijte dvě mouchy jednou ranou

Než se pustíte do složitého vymýšlení, jak tedy s hadicí naložit, když ji zrovna nepotřebujete, podívejte se speciální naviják na hadici, který to bleskurychle vyřeší za vás. Získáte s ním třeba 28 metrů dlouhou hadici, kterou bezpečně uložíte do prostoru o rozměrech 52,7 x 30,5 x 47 centimetrů. Naviják se dá jednoduše a pohodlně připevnit na zeď, nebo dokonce na strop, takže vám ani nezabere místo na zemi nebo na polici. Navíc určitě oceníte možnost jeho přenášení díky praktickému držadlu.

Když se budete dívat po takovém navijáku na hadice, zkontrolujte taky, jestli vám budou vyhovovat vlastnosti samotné hadice. Důležitý je nejen její průměr a délka, ale i pracovní a maximální tlak. Rozhodně pátrejte po tom, jestli má rychlospojku pro připojení nejrůznějšího příslušenství, například stříkací pistole a dalších vychytávek.

Nezapomeňte taky zjistit, jak probíhá odvíjení a navíjení hadice, abyste s tím nemuseli zbytečně bojovat. Nejlepší je, když se hadice při vytažení do požadované délky automaticky aretuje, a když ji chcete později navinout zpátky, západku aretace uvolníte povytažením hadice.

Nedělejte v dílně a garáži kompromisy, když nemusíte. Šetřete místo a prodlužte životnost svých potřeb, když to jde!