Jste zde

Moderní a praktická kuchyně v pěti krocích

moderní kuchyně PR Zdroj: vidaxl.cz
Čeká vás výběr nové kuchyně? Pojďme se podívat, jak na to.

23. 8. 2022

Kuchyně byly dříve skryté pracovní prostory, ale dnes jsou to místnosti, ve kterých trávíme obrovské množství času. Nejen, že musí nabízet vybavení pro přípravu a vaření, které vyhovuje všem obyvatelům domova, ale musí to být také stylový prostor, ve kterém si chceme užívat.

1. Určete si prvky, které chcete v designu své kuchyně

Analýza toho, co aktuálně máte ve své stávající kuchyni oproti tomu, co potřebujete a chcete od svého nového designu kuchyně, je klíčová. Často je nejlepší to udělat sami, než půjdete za projektantem kuchyní nebo návrhářem kuchyní, s využitím toho, co ve vaší kuchyni nyní funguje – a změnou toho, co opravdu ne. Tento proces vám také umožní být kreativní, uvědomit si, zda lze něco znovu použít nebo recyklovat.

2. Zvažte nejlepší uspořádání

Jak používáte kuchyň? Uspořádání kuchyně by mělo být navrženo tak, aby dokonale odpovídalo vašemu životnímu stylu. Je to otevřený prostor? Zaměřte se nejprve na uspořádání pracovní části kuchyně, ale také na její vztah k jídelnímu stolu, pokud nějaký je, nebo k ostatním zónám. Kde plánujete jíst? Budete potřebovat jídelní židle? Nezapomeňte na pracovní trojúhelník. Pro plánování přípravného a varného prostoru využijte designový koncept pracovního trojúhelníku kuchyně. Tři body jsou lednice, dřez a varná deska s pomyslnými čarami mezi nimi, které tvoří trojúhelníkový tvar. Tyto tři body by měly být dostatečně blízko u sebe, aby byla příprava jídla efektivní.

3. Nakreslete si podrobný půdorys kuchyně

Když máte seznam hotový, můžete začít pracovat na půdorysu. Při navrhování kuchyně je důležité porozumět prostoru, se kterým pracujete. Požádejte kuchyňskou firmu, architekta nebo architektonického technologa, aby pečlivě nakreslili půdorys vaší kuchyně v měřítku. Nebo použijte milimetrový papír a udělejte to sami. Zjistíte, že to zase není taková věda.

Označte přesné umístění (v měřítku) vnitřních a vnějších dveří a oken, abyste měli co nejlepší proudění mezi kuchyní, venkovním prostorem a zbytkem vašeho domu. Pokud například navrhujete otevřenou kuchyni, budete muset do svého plánu zahrnout zóny.

4. Shromážděte nápady na design kuchyně

Jakmile zvážíte výše uvedené výchozí body, můžete skutečně začít sbírat kuchyňskou inspiraci, abyste měli konečný výsledek na dohled.

Chcete, aby kuchyně ladila se stylem nebo obdobím vašeho domova nebo s ním kontrastovala? Klasickým dilematem je, jaké zvolit barvy. Například jídelní židle šedá barva lehce utlumí, a bílá barva rozsvítí. A na podobném principu fungují i ostatní barvy, které můžete do interiéru zařadit.

Všechny tyto prvky by měly být zváženy před zahájením jakékoli práce.

5. Moderní minimalismus

Moderní kuchyně mají často vestavěné úložné prostory a vestavěné spotřebiče, aby si zachovaly minimalistický vzhled. Pokud chcete navrhnout kuchyni bez nepořádku, moderní kuchyně je pro vás tím nejlepším designem.

Dívejte se po čistých, jasných liniích, zapomeňte na zbytečné ozdoby, kování nebo další dekorace. Moderní styl je hladký, jednoduchý a snadno udržovatelný. Pokud si vyberete kuchyni podle těchto pravidel, budete mít jistotu, že váš styl bude dlouho držet krok s módními trendy.