Jste zde

Moderní dřezy jsou z granitu

Zdroj: redakce

Už dlouho jsou v domácnostech využívány dřezy z nerezu. Jejich hlavní výhodou je, že jsou levné, nicméně poměrně brzy na nich jsou znát známky užívání. V poslední dobou je v nabídce mnoha obchodů odolnější alternativa – dřezy z granitu.

6. 4. 2011

Co jsou to granitové dřezy?

Granitové dřezy jsou dřezy vyrobené ze speciálního materiálu, který tvoří 80% drcené žuly, 15% akrylátového pojiva a 5% barviva. V posledních cca dvou letech začaly zaplavovat český trh s dřezy, a nutno říci, že se jim daří.

Ostatně, není zde důvod, proč by se jim dařit nemělo – kvalitní zboží si své kupce rychle najde.

Výhody granitových dřezů

Granitové dřezy disponují mnoha výhodami, které byste jen těžko hledali u jiných materiálů srovnatelné ceny.

Bezkonkurenční odolnost

Granit se vyznačuje vysokou pevností – pokud na dřez upustíte plný hrnec z metrové výšky, nepoznáte to na něm. S tím souvisí také vysoká odolnost proti poškrábání – granitový dřez nepoškrábete ani schválně, natož pak omylem.

Dalším plusem je odolnost proti vysokým teplotám, kdysi granitové dřezy hravě poradí s teplotami do 280 °C.

Snadná omyvatelnost a údržba

Snadná údržba je u granitových dřezů samozřejmostí. Jejich povrch je téměř nemožné poškrábat, a proto zde nevznikají místa, kam by se mohly chytat nečistoty – povrch je stále hladký, a vždy jej stačí jen otřít, případně ošetřit mycím prostředkem, a dřez bude opět jako nový.

Barevná stálost a možnost volby

Díky technologii používané při výrobě jsou dřezy barevně stálé. Navíc si můžete vybrat ze stovek dostupných barevných provedení, které vám umožní dřez umístit například do vaší kuchyně na míru a sladit se zbytkem vybavení.

I nevýhody se najdou

Abychom nemluvili jen o výhodách, zmiňme i největší nevýhodu granitových dřezů. Jejich cena není z nejnižších. Samozřejmě, není to nic až tak strašného, ale je třeba říci, že zatímco nerezový dřez koupíte za 2500 Kč, jeho granitové provedení (resp. dřez stejné velikosti a typu) bude přibližně dvakrát dražší.
Když si však sečteme všechny výhody granitových dřezů, jejich nákup se určitě vyplatí.