Jste zde

Malý byt a velké prádlo? Poradíme, jaký vybrat sušák

Zdroj: www.shutterstock.com
Loni nejmladší syn dostudoval vysokou a hned potom se odstěhoval. Takže náš velký byt, kde vyrůstaly celkem tři děti a dva psi, zůstal poloprázdný. Manžel pragmaticky rozhodl, že se přestěhujeme do menšího, protože už není důvod bydlet si jako páni.

30. 3. 2018

Hledat byt není žádný med, ale s internetem to jde tak nějak snáz a syn za nás vlastně všechno obstaral, včetně stěhování a vůbec. Museli jsme se ale rozhodnout, čeho se zbavíme, protože jsme nashromáždili spoustu věcí, které jsme léta nepoužívali, ale do bytu se vešly, a tak s námi zůstávaly. Znáte to, vždycky vám vrtá hlavou ten červíček pochybností, že by třeba ta stará dětská helma na kolo mohla být ještě někdy nějak užitečná…

Nejstarší dcera je po svém tátovi a při třídění užitečných a neužitečných věcí rozhodovala dost nelítostně. Skoro všechno skončilo na hromadě určené pro charitu nebo k likvidaci. Včetně mého starého dobrého sušáku na prádlo.

„Mám pro tebe jinej, lepší. Ten se ti fakt bude hodit, mami,“ uklidňovala mě dcera. Já si o tom myslela svoje. Sušák na prádlo je přece sušák na prádlo, jak by se na něm dalo něco zlepšovat? Spíš jsem se bála, že to bude nějaký smart sušák, co se ovládá přes mobil. S tím bych se určitě nenaučila.

Naštěstí to je to sušák Vileda Premium 2 v 1. Je bez jakékoli elektroniky a opravdu se mi hodí. Ve skutečnosti totiž jde o dva sušáky v jednom, jeho ramena se dají oddělit a pověsit v koupelně nebo na našem malém balkónku. V novém bytě je málo prostoru, prádla teď pereme méně, a tak je to opravdu užitečné. A když mě čeká velké prádlo, můžu využít sušák tak, jak jsem byla vždycky zvyklá.