Jste zde

Kuchyňské bary získávají na oblibě: Víte ale jak k baru vybrat ty správné židle?

Zdroj: davinong.com

Bary už nejsou výsadou nočních podniků. Vysoký protáhlý stolek s barovými židličkami dobývá i české domácnosti. Máte menší kuchyň? Případně chcete svůj domov oživit ne úplně tradičním prvkem? Vsaďte na kuchyňský bar!

6. 2. 2013

Bar s barovými stoličkami dnes dokonce v mnoha domácnostech nahrazuje i klasický stůl. Pozor ale na to, že výběr barových stoliček do domu není jednoduchou záležitostí. Rozhodnutí vyžaduje znalost mnoha faktorů, které jsou při koupi důležitéJaké faktory při volbě správných barových židliček do kuchyně tedy zohlednit?

Jen správná výška znamená pohodlné sezení

Prvním aspektem, který musíte zvážit, je výška židle k baru. Mělo by se vám sedět pohodlně, neměli byste se krčit, nebo naopak sedět moc nízko nad deskou kuchyňského baru. Obecně platí, že sedák barové židle do kuchyně je dobré mít asi o dvacet centimetrů níže než desku baru.

barovy-pult3

Tohle je tak trochu "ufo-design" - v moderně pojaté kuchyni ale zapadne. Zdroj: havaj.cz

Optimální výška sezení se pohybuje mezi sedmdesáti pěti a osmdesáti centimetry. Taková výška židle pak zvyšuje celkový komfort posezení. Skvělým řešením, zvlášť pokud máte děti, jsou židle s nastavitelnou výškou nohy. Každý člen rodiny si tak může nastavit výšku posezení dle svého vzrůstu a pohodlí. Taková barová židlička má pak i tu výhodu, že ji lze podle libosti přesunovat a používat ji i na jiných místech v domě.

Ptejte se na atesty a normy

Dalším aspektem, který každému spotřebiteli jistě není lhostejný, je kvalita a bezpečnost výrobku. Měli byste se zaměřit na celkovou konstrukci židle a na to, zda splňuje všechny povinné atesty a normy. Zeptejte se svého prodejce, měl by vám podat všechny potřebné informace.

Kvalitní barové židle a stoličky jsou u dobrých výrobců také běžně povrchově ošetřeny několikavrstvým ekologickým lakem k zajištění vysoké odolnosti proti poškození. Židle se tak nepoškrábe, nevybledne ani jinak mechanicky nepoškodí.

barovy-pult2

Takhle elegantně mohou vypadat barové židle ve vaší kuchyni. Zdroj: hawaj.cz

Nabídka? Široká a pod vlivem designérů

Co se týče designu, záleží dnes již jen na vašem vkusu. Na českém trhu už seženete všechny možné typy, výšky, barvy, materiály i polstrování barových židlí. Na designu některých z nich se podílejí i přední designéři. Takže, ať se rozhodnete pro klasickou čalouněnou, kovovou, plastovou či chromovanou židli, určitě ji seženete.

barovy-pult4

Nepřipomínají vám trochu sedačky z tramvají? Zdroj: havaj.cz

Široký sortiment obchodů nabízí stoličky s jednou či více nohami, s opěrkami na ruce nebo například židle různých typů i délek opěradel na záda. Stačí z pestré nabídky jen zvolit to nejhezčí, co by se hodilo právě pro váš domov.

Nezapomeňte ani na pohodlí, každý designový kousek by měl splňovat také svou praktickou stránku. A při nákupu se rozhodně neostýchejte a nebojte se a požádejte prodejce, zda je možné si židli vyzkoušet. Posaďte se a představte si, že snídáte nebo obědváte. Pokud se vám po pěti minutách sezení bude zdát, že to není ono, nekupujte a vyzkoušejte raději jiný typ.