Jste zde

Krmení dravé zvěře: Jaké maso vybrat pro psa nebo kočku? Poradíme vám!

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Vzali jste si pejska z útulku a potřebujete ho pořádně vykrmit? Nebo naopak máte doma lenocha, který by potřeboval trochu shodit? Pak možná budete uvažovat, jaké maso a krmivo vašemu miláčkovi vybrat.

2. 7. 2017

Dáme vám tipy, podle čeho se orientovat. Pro ty mazlíky, co potřebují shodit váhu, nejspíš vyberete krmivo, které obsahuje maso krůtí, kuřecí či zvěřinu. Vyhublým pravděpodobně naservírujete hovězí či kachní, případně vepřové maso. 

Pokud chcete podpořit lesk srsti, sáhnete po zvěřině, jestliže vám jde o podporu mozkové činnosti, vyplatí se zvolit jehněčí. To platí nejen o syrovém mase (pokud krmíte BARF), ale také o granulích, konzervách a kapsičkách.

Zdroj: Mountfield

Kuřecí, jehněčí, nebo lososa?

Podívejte se s námi na přínosy jednotlivých druhů mas:

Kuřecí maso: Kuře má vyšší obsah hodnotných lehce stravitelných bílkovin. Obsahuje málo tuku, takže má nízkou energetickou hodnotu, a vitamin B3, který se podílí na řízení hladiny krevního cukru a spolu s vitaminem B6 ovlivňuje metabolismus. Je zdrojem selenu, který chrání tělo při stresu a podporuje imunitu, fosforu, jenž udržuje zdravé zuby a kosti a dalších minerálů: železa, fosforu, zinku, sodíku a draslíku.

Granule StarVita s příchutí kuře a rybaZdroj: Mountfield

Hovězí maso: Je bohaté na plnohodnotné bílkoviny a nenasycené mastné kyseliny. Obsahuje také železo, jež ne nezbytné pro přenos kyslíku v červených krvinkách a ve svalech, zinek, která napomáhá hojení ran a podporuje imunitu, a vitaminu B12, který příznivě působí na nervový systém.

Vepřové maso: Má vysokou energetickou hodnotu a je hůř stravitelné. Obsahuje však také vlákninu a celou řadu vitaminů (A, B-komplex, C, D, E), které usměrňují metabolismus, udržují mnoho tělesných funkcí a posilují imunitu.

Jehněčí maso: Jehně má velmi kvalitní maso, které obsahuje vysoký podíl nenasycených tuků a je snadno stravitelné. Je zdrojem selenu, železa, zinku a vitaminů skupiny B, které jsou nezbytné pro správné fungování metabolismu, působí příznivě na nervový systém, krvetvorbu, zrak, srdce. Zlepšují kvalitu kůže, vlasů i nehtů a brání únavě.

Granule StarVita s příchutí jehně a zvěřinaZdroj: Mountfield

Krůtí maso: Je vynikajícím zdrojem snadno stravitelných bílkovin. Zároveň má nejnižší obsah tuku ze všech druhů mas, takže je snadno stravitelné a nepodporuje usazování cholesterolu v cévách. Obsahuje železo, zinek, vitaminy skupiny B a také aminokyselinu tryptophan, která působí pozitivně na psychiku.

Kachní maso: je ideálním zdrojem proteinů. Má vysoký obsah nenasycených mastných kyselin, které snižují obsah cholesterolu v krvi. Je zdrojem vitaminu B3 (niacin), který podporuje fungování metabolismu a snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Obsahuje také vitaminy A, C a minerály: železo, vápník, selen.

Zvěřina: Má nízký obsah tuku a vysoký obsah bílkovin. Obsahuje také vitaminy skupiny B a minerály jako železo, fosfor, sodík, který reguluje rovnováhu tekutin v těle a spolu s draslíkem podporuje nervovou aktivitu.

Konzervy a kapsičky StarVita s příchutí losos a kuřeZdroj: Mountfield

Ryby: Losos a další ryby obsahují vysoký podíl aminokyselin v optimálním poměru, proto se vstřebává lépe než běžné proteiny. Je zdrojem snadno stravitelných bílkovin a omega-3 a 6 nenasycených mastných kyselin, jež jsou důležité pro kvalitu kůže a srsti, rozvoj smyslových a mentálních schopností, zdravé srdce a metabolismus.

Játra: Patří k nejhodnotnějším masům. Mají vysoký obsah plnohodnotných bílkovin, železa a vitaminů rozpustných v tucích (A, B-komplex, D). Obsahují také zinek a měď, které zajišťují správné fungování nervového systému.