Jste zde

Konec léta, konec venkovního sezení? 4 tipy, jak si užít balkón i na podzim

Zdroj: IKEA.cz
Podzim už co nevidět zaklepe na dveře, a zatímco ti méně šťastní pomalu sklízí grily a venkovní sezení, majitelé zimních zahrad si mnou ruce.

2. 10. 2018

Chladnější počasí vůbec neznamená, že se musíte vzdát svých oblíbených rostlinek a večerních balkónových dýchánků. Přečtěte si, jak svůj balkón využít i na podzim v zimě.

1.Spojení s přírodou

Pokud nemáte zimní zahradu, nezoufejte. Ani otevřený balkón nemusí zet prázdnotou. Stávající rostlinky vyměňte kupříkladu za okrasné trávy či vřes a vřesovce. Teploty pod bodem mrazu snáší dobře a kvetou i v zimě. Již na podzim se to v obchodech hemží také jehličnany v květináčích, které jsou často opatřeny i termoizolační nádobou, a mrazy jim proto rovněž nevadí.

2.Na balkóně můžete sedět, i když skončí léto

Po letních večerech pod širým nebem se asi leckomu zasteskne, ovšem sedět venku s teplým čajem zachumlaní v huňaté dece má také něco do sebe. Uzpůsobte svou terasu nebo balkón počasí, a užívejte si ještě chvíli čerstvý vzduch. Slunečník vyměňte za kožešiny, na které si v chladnějším počasí můžete bez obav sednout, a nezapomeňte také na měkké deky či bavlněné plédy.

3.Zútulněte balkón vhodnými doplňky a dekoracemi

Nadcházející podzim přímo vybízí k tomu jej oživit vydlabanými dýněmi se zapálenými svíčkami, které vytvoří tu správnou halloweenskou atmosféru a dodají balkónu na útulnosti a magičnosti. Kutilové mohou zapojit svého kreativního ducha a k výrobě dekorací využít třeba dřevěné palety. A pokud se vás na balkóně sejde víc, uděláte si z nich místa k sezení.

4.Osvětlení

Nakonec dotáhněte svůj podzimní balkón k dokonalosti pomocí osvětlení. Rozmístěte na něj romantické lucerny a rozvěste světelné řetězy.

Dekorace a doplňky, které zútulní váš balkón seženete rovněž v Ikea. Doporučujeme sledovat aktuální leták na Kompasslev.cz, ať vám žádná výhodná koupě neuteče.

Tip na závěr: Až budete na podzim vysedávat na balkóně, nezapomeňte se předtím teple obléct a posílit imunitu. Můžete si například připravit domácí bylinkový čaj nebo zdravé smoothie.