Jste zde

Kávovar je nezbytnou součástí kuchyně milovníků kvalitní kávy

kávovar s pákou Zdroj: baranq / Shutterstock.com
Káva je jedním z nejvíce konzumovaných nápojů. Je ceněna nejen pro své energizující vlastnosti, ale je také antioxidantem. Pití kávy v mírném množství vám pomůže vyhnout se určitým nemocem.

30. 12. 2020

Pokud si chcete k snídani dát šálek dobré kávy nebo espressa, budete potřebovat kávovar. Na trhu existují různé typy. Který je pro vás nejvhodnější?

Tradiční kávovar

Nejpoužívanějším modelem je tradiční nebo filtrový kávovar. Tento typ se používá k vaření kávy ve velkém množství. Díky nádrži na vodu se voda ohřívá z odporu – a po zahřátí prochází filtrem obsahujícím mletou kávu. Chuť kávy bude definována podle kvality použité kávy.

Perkolátor

Druhým modelem, který je také stále více vyhledávaný, je kávovar nebo perkolátor. Tento typ umožňuje přípravu espressa, nápoje určeného pro fanoušky kávy s výraznější chutí. Perkolace je koncept používaný k zachování chuti a vůně. Kromě toho existují různé druhy espresso kávovarů s různými možnostmi, jako je výroba cappuccina, čaje a dalších druhů nápojů.

Kapslový kávovar

Třetí hlavní rodinou kávovarů jsou kávovary kapslové. Toto zařízení má některé shodné znaky s kávovarem na espresso, a to jak perkolací, tak i přípravou kávy stejné kvality. Stroj však vyniká schopností pracovat s kapslemi, díky kterým si můžete měnit příchuť kávy, kdykoli se vám zachce.

Kávovar na zrnkovou kávu

A konečně, posledním typem je kávovar na zrnkovou kávu. Toto je upřednostňovaný model pro znalce kávy. Díky integrovanému mlýnku bude nápoj připraven z četstvě namletých kávových zrn. Je tedy možné namíchat zrna podle chuti, abyste si regulovali sílu a jemnost vaší kávy. O tomto zařízení je známo, že nabízí nápoj s autentickou chutí a vůní.

Pákový kávovar

Tento kávovar se vyznačuje tím, že nemá zásobárnu na kávu, ale před každým použitím musíte naplnit prostor v páce příslušným množstvím mleté zrnkové kávy. Zde máte volné pole působnosti, protože můžete použít, jakoukoli kávu si vyberete.

Který kávovar si pořídíte vy?