Jste zde

Jarní věnec z vaječných skořápek: Jak snadno a rychle vytvoříte působivou dekoraci?

velikonoční věnec z vajíček Zdroj: Shutterstock
Nevyhazujte vaječné skořápky a vyrobte si spolu s námi nádherný velikonoční věnec! Máme pro vás inspiraci i několik rad a tipů, které vám pomohou rozvinout vaši kreativitu a fantazii.

3. 3. 2024

Velikonoční věnce jsou velmi oblíbenou dekorací, kterou si můžete koupit ale s trochou šikovnosti také vyrobit sami doma. Možností je spousta a využít můžete různé přírodní materiály, jako jsou například vrbové proutky, suchou trávu nebo vaječné skořápky, které by jinak skončily v odpadkovém koši. 

shutterstock_1321095512.jpg

věnec ze skořápek na stůl
Zdroj: 
Shutterstock
Věnce ze skořápek mohou zdobit interiér i exteriér. Vyniknou na jídelním stole, v okně i na vchodových dveří. 

Vydrží po celé svátky

Výroba velikonočního věnce z vaječných skořápek je velmi jednoduchá, nezabere spoustu času a celá výroba mnohdy stojí jen zlomek toho, kolik byste dali za velikonoční věnec v obchodě.

Velikonoční věnec můžete přizpůsobit přesně vašim potřebám. Můžete si ho dozdobit tak, aby vám doma ladil s dalšími dekoracemi, nebo ho naopak můžete nechat v přírodní barvě. Vaší fantazii a kreativitě se zkrátka meze nekladou! 

Vaječné skořápky pořádně vyčistěte!

Základem každého věnce je korpus, který si můžete vyrobit svépomocí, nebo zakoupit hotový. Vhodný je například korpus ze slámy nebo z polystyrenu, u kterého je však nutné zakrýt bílý podklad. 

shutterstock_1321094924.jpg

výroba velikonočního věnce
Zdroj: 
Shutterstock
K zakrytí bílého podkladu u polyesterového korpusu použijte hnědý balící nebo pečící papír. 

Vaječné skořápky před použitím důkladně umyjte a osušte! Zbavte je vnitřní bílé blanky i zaschlých vaječných zbytků a upravte je do potřebné velikosti i tvaru. Pokud chcete mít věnec veselý a pestrobarevný, vybarvěte vnitřní část skořápek akrylovými barvami nebo temperami.  

shutterstock_1369699481.jpg

jarní věnec s peříčky
Zdroj: 
Shutterstock
Skořápky můžete lepit těsně vedle sebe nebo dále od sebe a vzniklé mezery pak můžete zaplnit nejrůznějšími dekoracemi. 

Až budou skořápky zcela čisté a suché, nalepte je pomocí tavné pistole kolem věnce. Buďte však opatrní a na skořápky při lepení příliš netlačte, aby vám nepraskly. 

Příroda nabízí nekonečně mnoho dekorací

Mezery mezi skořápkami můžete vyplnit mnoha dekoracemi. Nejlépe však vypadají bílá i různě barevná peříčka, která věnec krásně zaplní. Využít však můžete i kusy látek, mašličky z lýkového provázku i zbylé větší kusy skořápek.

Z přírodních materiálů skvěle vypadají nejrůznější květy, lístky, větvičky vrby neboli kočičky i různé druhy mechů a lišejníků. Pokud jste skořápky nalepily jako mističky, můžete je vyplnit na vatě vysetou a vyklíčenou řeřichou nebo jinými živými rostlinami, které symbolizují jaro. Věnec však nezapomeňte čas od času trochu zalít, aby vám rostliny nezvadly

Tip: K výrobě věnce nemusíte využít jen slepičí vejce! Skvěle vypadají i drobná křepelčí vajíčka, která mají kropenatou skořápku. 

Zdroj:

  • https://www.google.com/url?q=https://www.bety.cz/bydleni-a-design/clanky/29898/Originalni-velikonocni-venec-Vyrobte-ho-krok-za-krokem
  • https://zena-in.cz/clanek/udelejte-si-rychly-velikonocni-venec-z-kocicek-skorapek-i-prvnich-kvetu
  • https://hobbyrecepty.cz/slamovy-venec-velikonocni-dekorace/
  • https://www.ireceptar.cz/hobby/velikonocni-venec-ze-skorapek-20300316.html
  • https://www.prozeny.cz/clanek/vyzdoba-na-velikonoce-na-posledni-chvili-venec-ze-skorapek-55346
  • https://living.iprima.cz/jak-na-to-velikonocni-venec-ze-skorapek-jarni-dekorace