Jste zde

Jarní velikonoční věnec: Tady jsou tipy na jeho výrobu

velikonoční dekorace Zdroj: Bigstockphoto
Do Velikonoc zbývá pár posledních týdnů. Pojďte si s námi vyrobit krásný velikonoční věnec. Přinášíme vám několik originálních nápadů i návod, jak na to.

13. 3. 2021

Velikonoční věnec je velmi oblíbenou součástí každé velikonoční výzdoby. Doma navodí sváteční atmosféru a probudí ve vás veselejší náladu. Před svátky ho můžete zakoupit na každém kroku, ale co takhle si letos vyrobit svůj vlastní? Velmi jednoduše a přesně podle vašich představ! Stačí jen trocha zručnosti a fantazie. 

bigstock-decorative-wreaths-for-the-hol-411085624_1.jpg

velikonoční věnec s vajíčky
Zdroj: 
Bigstockphoto
Velikonoční věnec je krásná a originální dekorace, která vdechne vašeho interiéru sváteční atmosféru. 

Možností, jak si vyrobit velikonoční věnec svépomocí, je nespočet. Připravili jsme pro vás hned několik tradičních i méně tradičních velikonočních věnců. 

Šikovní zvládnou výrobu korpusu svépomocí

Základem každého věnce je korpus, který si můžete můžete vyrobit z větviček vinné révy nebo březových proutků, které pevně smotáte do kruhu. Mnohem jednodušší je však zakoupit si hotový věnec ze slámy nebo polystyrenu, na který za pomoci drátku upevníte větvičky stále zeleného buxusu nebo zlatého deště. 

bigstock-easter-eggs-and-and-green-wrea-406203923_1.jpg

věnec se zajícem
Zdroj: 
Bigstockphoto
Velikonoční věnec, který si vyrobíte svépomocí, vás vyjde podstatně levněji a bude přesně podle vašich představ. 

Méně zruční mohou už hotový korpus natřít zelenou akrylovou barvou nebo ho pečlivě omotat přízí či stuhami, aby podklad nebyl vidět. 

Velmi krásně vypadá i věnec ze živých květů, kde jako korpus poslouží aranžovací hmota. Nezapomeňte ji však nechat nasáknout vodou, aby vám živé květy vydržely co nejdéle. 

bigstock-easter-rustic-wreath-made-of-e-407690252.jpg

věnec s kraslicemi
Zdroj: 
Bigstockphoto
K přípravě velikonočního věnce si připravte zahradnické nůžky, tavnou pistoli, vázací drát a nejrůznější dekorace. 

Popusťte uzdu své kreativitě 

Samotné dekorování je hlavně o vaší fantazii. Použít můžete umělé nebo dřevěné komponenty i nejrůznější přírodniny. Příroda na jaře vám nabízí mnoho možností. 

Využít můžete mech, kroucenou vrbu, březové větvičky, břečťan, kousky kůry, jarní kočičky i barevné květy. Ty však nezapomeňte zapíchat do kousku navlhčené aranžovací hmoty, aby dlouho vydržely. A samozřejmě nezapomeňte na kraslice. Ať už vyfouknutá slepičí vajíčka, části skořápek, celá křepelčí vajíčka, nebo vajíčka z umělé hmoty. 

Téměř hotový věnec můžete doladit i drobnějšími dekoracemi jako jsou pírka nejrůznějších barev, mašličky, barevné stuhy, dekorační sisal, kokosové vlákno nebo malá velikonoční kuřátka. 

Tip: Dekorace na velikonoční věnec přilepujte za pomoci tavné pistole od největších po nejmenší. 

Buďte originální

Originální velikonoční věnec si můžete vytvořit i z háčkovací příze. Jeho výroba vám sice zabere spoustu času, ale výsledek stojí za to.

Na hotový věnec pak můžete přilepit tavnou pistolí háčkované zajíčky, kuřátka, vajíčka nebo různobarevné háčkované květy. 

Související články