Jste zde

Jaké jsou výhody kusových koberců a proč byste si je měli pořídit?

kusový šedivý koberec Zdroj: New Africa / Shutterstock
Koberce jsou praktickou podlahovou krytinou už od dob starověku. Jejich historie sahá až do 5. století před n. l., odkud máme první archeologické památky. Někteří historikové se ovšem domnívají, že lidé koberce používali už před deseti tisíci lety.

14. 5. 2021

Jak je patrné, obliba koberců má dlouhou tradici, která pokračuje i v současné době. Proč tomu tak je?

Koberce mají stálé místo v interiéru

Moderní doba přinesla také nové materiály v oblasti podlahových krytin, takže řada lidí nemá potřebu kupovat koberce, protože dává přednost tomu, aby vynikla zajímavá struktura dlažby, lina či plovoucí podlahy.

Přesto koberce neztrácejí na své praktičnosti, mohou se totiž stát zajímavým prvkem v interiéru – takovou třešničkou na dortu, která dodá pomyslnou tečku a pozdvihne prostor na jinou úroveň. Oblíbené jsou zejména kusové koberce, jež se hodí do obývacího pokoje pod sedací soupravu, ložnice i dětského pokoje.

Proč si pořídit koberec

I když dlažba nebo jiný typ podlahové krytiny vypadají velmi dobře, koberce je dokážou více zútulnit. Je to dáno tím, že tlumí hluk a fungují i jako izolant proti chladu. Když sedíte v sedačce v obývacím pokoji, je příjemnější si nohy zabořit do měkkého koberce než jen položit na holou podlahu.

Také dětské koberce by v království vašich potomků neměly chybět. Děti si velmi často hrají na zemi a koberec jim poskytne pro toto příjemný prostor.

Ručně tkané, nebo strojově vyráběné koberce?

Kusové koberce jsou léty ověřeným vybavením domácnosti. Vždyť už v hodně dávné minulosti je lidé používali, aby si svůj domov zkrášlili. A nemusíte si hned pořizovat perské, ručně tkané koberce, jež jsou malým uměleckých dílem.

Vždyť i nabídka strojově vyráběných koberců z umělých vláken je pestrá. Nechcete-li tedy investovat příliš financí do pořízení koberce, je tato možnost ideální. Jejich výhodou je snadná údržba a cena, jež nezatíží váš rodinný rozpočet.

Koberce jsou v domácnosti stále oblíbenou krytinou podlahy, která neztrácí na své atraktivitě.