Jste zde

Bambulky, kam se podíváš: Mrkněte, jak jimi rychle a levně vyzdobit bydlení!

Zdroj: www.myk-berlin.com

Také jste jako děti vyráběli bambule a pak jimi zdobili klíče, čepice, tašky…? Pak vězte, že se móda bambulí a bambulek vrací – a tentokráte i do oblasti bytového designu. Je libo předložku, taburet nebo závěs z malých kuliček?

29. 3. 2019

K výrobě bambulky člověk potřeboval jen dva kartonové kruhy a zbytky vlny. A samozřejmě čas a trpělivost. Pečlivě omotat, rozstříhat, dát pozor na to, aby bylo vše správně dlouhé…  a bambule byla na světě.

Nicméně na výrobu designových doplňků, které jsou dnes velkým hitem, podobných bambulí člověk potřebuje i k tisícovce. Vyráběné jsou ale ručně – a tak není divu, že se dodací lhůta těchto skvostů pohybuje i okolo dvou měsíců a cena na webu raději uvedená ani není.

bambule2

Bambulek potřebujete stovky - třeba na kobereček jich potřebujete asi 750. Zdroj: www.myk-berlin.com

Bambule pronikají do bytového designu

Průkopnicí při použití bambulí ve „vysokém“ bytovém designu je německá návrhářka Myra Klose – ta s nimi začala experimentovat v roce 2010 a dnes na svém webu nabízí do posledního detailu dotažené bytové doplňky, které jsou z velké části vyrobené právě z bambulí.

Asi nejvděčnějším a do běžného interiéru nejlepším kouskem je kusový koberec – ať už barevný, nebo v krémové barvě. Průměr má o něco málo větší než metr a půl, tvoří ho zhruba 750 kuliček a má opravdu hodně překvapivou váhu – tenhle desénový kousek totiž váží zhruba 40 kilogramů.

bambule3

Na taburetku je potřeba také zhruba 750 kuliček a posezení na ní musí být perfektní! Zdroj: www.myk-berlin.com

Medvěd – celý z bambulí

V nabídce této designérky je potom i medvědí bambulková předložka před krb – ta je ze zhruba 1200 kuliček a váží padesát kilogramů. Kromě toho pochází z dílny této návrhářky i bambulkové křeslo a taburet.

S dostatkem volného času a trpělivosti si podobnou parádu můžete vyrobit i doma – o „dřevní“ metodě, kdy člověku stačily jen kartonové kruhy, jsme psali hned v úvodu článku. Kromě toho jsou pak v prodeji i profi „bambulkovače“, které výrobu bambulí usnadňují. A web nabízí i další metody výroby – v některých figurují dokonce i vidličky – stačí je pověřit Google, aby zapátral.

bambule4

Je vám líto medvěda? Pořiďte si místo originálního chlupáče před svůj krb tohodle bambulového méďu! Zdroj: www.myk-berlin.com

A co jiného vyrobit kromě koberečků a taburetů? Bambulky krásně vypadají na drátcích ve váze, kde suplují umělé květy, můžete jimi ozdobit lustr, originálně nazdobit úchytky u skříní, ale skvěle budou vypadat i na růžcích povlečení, na závěsech, nebo na šňůrkách jako originální závěsy do oken.

bambule5

Obalte klasické úchytky u komody bambulemi - zabráníte tak nechtěným úrazům a oživíte dětský pokojík. Zdroj: thatssolittlerue.tumblr.com

bambule6

Jednoduchá dekorace, která krásně vypadá. Jednoduchá bambulková girlanda. Zdroj: sah-rah.com

bambule7

Jednoduché bílé povlečení oživí černé bambulky. Zdroj: www.elramlahamra.nl