Jste zde

Jak úspěšně vyčistit kusový koberec?

jak vyčistit kusový koberec PR Zdroj: Bigstockphoto
Máte doma kusový koberec, který je už zašlý se skvrnami a spoustou nečistot? Vlastníte domácího mazlíčka, který koberec znečistil? Je to váš oblíbený koberec a chcete ho nadále užívat?

12. 9. 2022

Máme pro vás řešení, jak jej úspěšně vyčistit a získat zpět jeho někdejší krásu, aby koberec vypadal opět jako nový. Nechte koberec vyčistit profesionální firmou, která koberec dokonale vyčistí a obnoví do původní podoby.

Jak se provádí profesionální čištění kusových koberců?

Celá procedura se skládá z několika fází a lze takto vyčistit všechny typy kusových koberců. Čistění se provádí poloautomatizovanou metodou s využitím nejmodernějších čistících strojů jako jsou automatizovaný klepač, automatická pračka nebo odstředivka.

Pracovníci nejprve zhodnotí koberec a rozhodnou, jakým způsobem se provede jeho čištění.

Celý proces začíná mechanickým odstraněním nečistot klepáním na zmíněném stroji.

V případě odolných skvrn, přítomných na kusovém koberci, se nanese čistící prostředek přímo na místo určení manuálně a nechá se po určitou dobu působit, čímž se zajistí vysoká efektivita čistění.

Poté se přistoupí k odmáčení ve vaně po dobu asi 10 až 25 min. Výběr čistícího prostředku už závisí na konkrétním koberci. V průběhu tohoto procesu se přidává regenerační činidlo pro obnovu původní vitality koberce. Během namáčení se voda ve vaně nepatrně promíchává, aby došlo k lepšímu uvolnění zašlé špíny. Pro namáčecí fázi je důležitým aspektem výběr vhodné teploty, jenž se volí individuálně podle daného koberce.

V následujícím kroku se provádí kartáčování rotačními pohyby po celé ploše koberce a přidává se prostředek s ochrannými a zjemňujícími vlastnostmi, jenž prospívá kobercovým vláknům a dodává jim vyšší životnost.

Koberec se několikrát proplachuje čistou vodou a potom je válcován, za účelem odstranění zbývajících nečistot, přebytečné vody a čistících prostředků.

Na závěr se koberec uloží do speciální ždímačky na koberce, kde se odstraní zbývající tekutina.

Vlhký koberec se vyjme ze ždímačky a nechá se doschnout v sušárně s dostatečným prouděním vzduchu a odvětráváním přebytečné vlhkosti.

Je třeba podotknout, že veškeré používané čistící prostředky jsou ekologické, nezatěžují přírodní prostředí a také jsou hypoalergenní pro lidskou pokožku. Jednotlivá čistidla mají garantovanou kvalitou účinnosti a výborně se uplatní na čištění všech typů kusových koberců.

Výhody čištění

Tento způsob čištění koberců odstraní bezezbytku veškerou mechanickou špínu jako jsou vlasy, chlupy, drobky, prach, písek, zemina a roztoči. Odstraní jak zašlé a těžko odstranitelné skvrny od jídla, vína, močí, tak i vyšlapané cestičky, které jsou vždy nevítanými elementy objevující se po určité době na kobercích. Samozřejmostí je odstranění nepříjemného zápachu a zatuchliny. Barvy koberce se rozzáří a získají znova původní barevnou škálu. Čištěním a veškerou provedenou péčí se nejen zvýší životnost koberce, ale i sníží množství usazovaní nečistot.

Výsledkem je koberec nejen vyčištěný a vydezinfikovaný, ale i koberec s regenerovanými vlákny a tím celkově odolnější. V případě individuálního přání je možné provést i impregnaci koberce nebo dezinfekci ozonem.

Doba čistění a převoz koberce

Služba je provedena do několika pracovních dní, obvykle do 3 až 7 dní. Výhodou je, že nemusíte vůbec nikam jezdit. Firma si pro koberec přijede sama a vyzvedne u vás doma. Další možností je zavézt koberec do sběrného místa a nebo přímo do provozovny. V neposlední řadě je možné využít služeb přepravní společnosti, která koberec vyzvedne u vás doma a následně i vrátí.

Na trhu existuje řada firem, které se zabývají profesionálním čištěním kusových koberců. Jednou z nich je firma Vyčistíme.to, sestávající z týmu mladých a motivovaných lidí. Firma sídlí v Černovicích poblíž Chomutova, avšak provádí čištění po celé ČR. Jejich webové stránky uvádějí veškerý výčet informací týkajících se nabízených služeb a popis postupu čistění včetně názorného videa. Doporučujeme navštívit jejich portál a usnadnit si tak nepopulární a náročnou domácí práci čištění koberců a raději využít volný čas účelněji