Jste zde

Rustikální kuchyně ve venkovském stylu

24. 3. 2015

rustikální styl kuchyně

Starý příborník po babičky nevyhodíte ani za nic a kolem oken se vám vlní roztomilé záclonky? Možná že rustikální kuchyně je pro vás to pravé. Venkovský styl bydlení má své kouzlo i ve městě, kde nám navozuje příjemný pocit domova. V rustikálně zařízené kuchyni si budete zase připadat jako u babičky na prázdninách!

Základem rustikální kuchyně je dřevo. Dnes se sice často setkáme i s venkovskou kuchyní z laminátu, který pouze dřevo připomíná, pokud to ale s tímhle stylem myslíte vážně, je přírodní dřeva nebo alespoň dýha nutnost. Dřevěné kuchyňské skříňky mají často vyřezávané nebo dokonce malované motivy, nejčastěji jde o klasické otevírací skříňky. Výklopné systémy jako v moderní kuchyni tu nehledejte, tady jedeme v klasickém stylu.

Barvy do rustikální kuchyně? Přece přírodní!

Co do materiálů není příliš co řešit: ke dřevu nejlépe sedí přírodní nebo umělý kámen pro pracovní desku, setkáme se také s laminátem, který se ale snaží být maximálně nenápadný a „přírodní“. Na první pohled je venkovská kuchyně plná látkových doplňků – polštářky na židle, pytlíčky s kořením, záclonky, ubrusy, ubrousky, utěrky,… To všechno, sladěné do přírodních barev, vytváří jakýsi dojem starých dobrých časů.

Kuchyni v rustikálním stylu sluší také nejrůznější DIY (do it yourself – udělej si sám) výrobky anebo zrenovované staré kusy nábytku, což platí i pro francouzský styl kuchyně. Výmalba je často hrubá, v zemitých tónech hnědé, cihlové, okrové či žluté. Spotřebiče si klidně pořiďte hypermoderní, jen se ujistěte, že budou vestavěné a tím pádem dobře zamaskované. K tomu starému hmoždíři by se přece vůbec nehodily!

Autor: redakce