Jste zde

Jak se chránit před zloději? Nainstalujte bezpečnostní kamery!

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Bezpečí je věc, která má pro naše životy neuvěřitelný význam. Většina z nás si bezpečí spojuje hlavně s domovem. Jenže podle posledních průzkumů patří Česká republika do skupiny zemí, které si se zabezpečením majetku hlavu moc nelámou.

21. 11. 2015

Přes 80 % bytů používá staré původní dveře a jen malé procento z nich disponuje novým zámkem. Bohužel většina lidí si neuvědomuje, že nový bezpečnostní zámek ve starých dveřích je jen další drobnou překážkou pro zloděje. Pokud chcete zlodějům situaci znepříjemnit, potom rozhodně doporučujeme objednat nové bezpečnostní dveře nejméně 2. stupně.

Ani bezpečnostní dveře nejsou stoprocentní

Profesionální zloděj si dokáže poradit téměř s čímkoli a bezpečnostní dveře nejsou výjimkou. Dveře jsou jen fyzickou překážkou, a pokud má zloděj hodně času a klid, nic ho nezastaví. Proto se nabízí otázka další překážky, ale jelikož ne každý si může dovolit instalaci bezpečnostního systému v řádu několika desítek tisíc, potom je potřeba sáhnout po něčem účinném a levném.

Ani sebelepší bezpečnostní dveře vás nemusejí ochránit před zloději.Zdroj: www.bigstockphoto.com

V poměru cena/výkon patří bezpečnostní IP wifi kamery k tomu nejlepšímu, co můžete pro hlídání vašich domů a bytů udělat. Bezpečnostní IP kamery jsou zároveň ideální volbou pro hlídání větších skladů, kanceláří, zahrad a dalších objektů.

Jak IP wifi kamery fungují?

Základem bezpečnostní IP kamery je připojení WI-FI. Je tedy nutné mít v dosahu WI-FI signál, aby mohla kamera komunikovat online. Samotná instalace kamery je rychlá a snadná, takže nepotřebujete specializovanou firmu na montáž kamery. Jakmile máte IP kameru funkční, potom ji ovládáte pomocí chytrého telefonu, PC, notebooku, tabletu nebo jiného zařízení.

Nejdůležitější funkcí IP kamery je detekce pohybu a zvuku. Jakmile kamera zaznamená problém, okamžitě posílá snímky na vaši emailovou adresu, nebo na FTP server dle vaší volby. Většina moderních kamer má rozlišení HD nebo Full HD, takže je kvalita snímků opravdu vysoká a lze tak zloděje lépe vypátrat.

Bezpečnostní kamery jsou chytrým způsobem jak chránit svůj majetek.Zdroj: www.kabelmanie.cz

Kromě samotných statických snímků začne kamera nahrávat video záznam, který ukládá na SDHC kartu a na vzdálený server, ze kterého si ho zpětně můžete stáhnout. Pokud zloděj kameru rozbije, vaše materiály to nijak neohrozí. Ve většině případů zloděj začne prchat.

Nejlevnější investice v poměru cena/výkon

IP wifi kamery nejsou jen fyzickou překážkou pro zloděje. Než si zloděj kamery všimne, tak už je dávno na snímku. Vy o tom okamžitě víte a můžete volat policii. Pokud zloděj uteče, máte důkazní materiál, se kterým může policie pracovat. Pokud je zloděj zahalen, stále se dá z video snímku vypozorovat styl chůze, oblečení, výška a další parametry, které mohou být v konečném vyšetřování klíčové.

Ceny za IP wifi kamery začínají na 2 000 Kč, což je investice, kterou si může dovolit skoro každý. S telefonem v kapse budete mít neustálý dohled nad svým domem a bytem, aniž byste museli investovat desetitisíce korun. Kompletní nabídku bezpečnostních kamer naleznete v eshopu Kabelmánie.cz.