Jste zde

Jak poznat originální boty Adidas?

růžové boty adidas Zdroj: ccc.eu
Věhlasná značka Adidas má v dnešní době nemalý počet příznivců. Stačí se rozhlédnout na ulici, v posilovně, na tenisovém kurtu či na výletě v horách. Všude na nás nějaké to logo Adidas vykoukne. V nabídce jsou boty Adidas dámské, pánské i dětské.

30. 8. 2021

V posledních letech se však na trhu objevily i padělky. Bohužel jak už to tak bývá, nejsou to věrné kopie Adidas a jejich nošením si můžete zadělat dokonce i na zdravotní problémy.

Jaké jsou hlavní poznávací znaky věhlasné značky Adidas?

Při nákupu obuvi Adidas sledujeme několik základních prvků. Alfou a omegou značky je její logo. V případě firmy Adidas se jedná o tři rovné pruhy, které jsou často doplněné i nápisem Adidas. Dalším důležitým vodítkem pro poznání originálního zboží jsou švy. Ty musí být rovné a úhledně zarovnané. Nic nesmí nikde trčet a překážet.

Také si všímáme podrážky boty. Ta by neměla být tenká jako papír a měla by správně tlumit dopady chodidla při kontaktu se zemí. Mají-li boty skvrny či jinou vadu materiálu, může jít také o padělky. Výrobce Adidas si zakládá na prémiové kvalitě zboží.

Dále bychom se měli zaměřit i na barvy obuvi. Ty by neměly být vybledlé či ošoupané. Pozor si dávejte také na oděrky na kožených typech obuvi. Kůže by měla být dokonale hladká a neměla by nikde praskat, ani se drolit.

adidas-2.jpg

boty adidas
Zdroj: 
www.ccc.eu

A pozor! Na padělané zboží nás může upozornit i podezřele nízká cena. Samozřejmě tím nemáme na mysli akce, které jsou součástí významných dní, jako je například Black Friday. Originální boty Adidas můžeme s jistotou koupit například v kamenných obchodech CCC, které disponují širokým sortimentem volnočasové i sportovní obuvi.

Jaké typy obuvi najdeme u výrobce Adidas?

Abychom předešli nákupu padělků, měli bychom se také orientovat v nabídce sortimentu dané značky. Díky těmto znalostem lze rozpoznat, zda se jedná o padělané boty, či o nefalšovaný originál.

Značka Adidas vyrábí sportovní a volnočasovou obuv. V nabídce jsou boty Adidas dámské, pánské i dětské. Značka Adidas se zaměřuje na tenisky, sneakersy, ale i běžecké boty či boty do vody. Také si všímáme, jaké barvy v kolekcích značka používá. Pro vyhledání aktuálního sortimentu se můžete podívat také na stránky prodejce CCC, který disponuje širokým sortimentem obuvi a příslušenství.

Kde nakoupit obuv značky Adidas?

Chceme-li předejít nákupu padělané obuvi značky Adidas, měli bychom zboží nakupovat pouze u ověřených prodejců a v renomovaných internetových obchodech. Jedině tak máme záruku, že nekoupíme padělek.

Boty Adidas tak lze nakupovat v oficiálním e-shopu značky, popřípadě i u dalších známých prodejců, jako je například prodejce CCC, který nabízí nejen kamenný, ale i internetový prodej. Najdeme zde široký sortiment kvalitní dámské, pánské a dětské obuvi, včetně té od značky Adidas.

Boty Adidas můžeme nakupovat i ve známých sportovních prodejnách, jako je Sportisimo, A3 a podobně. Zde se s padělky jistě nesetkáte. Naopak si dejte pozor na nově vytvořené weby, které často nabízí fotky obuvi v nízkém rozlišení. Fotka s málo pixely značí, že byla předtím někde stažená a velmi pravděpodobně se tak bude jednat o padělky. Při nákupu online se můžeme řídit také zákaznickými recenzemi. Ty lze najít na stránkách prodejce nebo na sociálních sítích.