Jste zde

Jak ochránit nábytek před čtyřnohými kamarády?

Zdroj: fera24.cz
Žádný pes nemá rád nudu. Proto byste jeho pozornost měli odvést k něčemu jinému. Existuje spousta hraček na kousání i jiné, stačí se jen rozhlédnout.

23. 10. 2020

Co dělat, když pes okousává všechno, co mu přijde do cesty?

Co dělat, když pes okousává všechno, co mu přijde do cesty? Inteligentní zvíře, jakým pes je, si zamiluje interaktivní hračky, při jejichž používání budou muset zapojit veškerou inteligenci. Interaktivní hračky procvičují a stimulují mozek a rozvíjí jeho vnímání a smysly. Další možností jsou pamlskové hlavolamy, v nichž  jsou schované pamlsky. Tato hračka je pro každého psa jistotou dlouhé, i několikahodinové zábavy! Pro štěňata je vhodnější hračka KONG plněná mraženou pastou – štěňátku rostou zuby a můžou ho bolet dásně. Chlad ale pomůže bolest snížit. Fajn jsou i hračky s gumovými výstupky, protože psovi masírují dásně. K velice oblíbeným hračkám patří přetahovadla. Pořiďte ho pejskovi a vyhnete se soustavnému a systematického poškozování nábytku.

Jak odnaučit psa kousání nábytku? Pořiďte mu žvýkací i jiné hračky 

Žádný pes neničí nábytek jen proto, aby Vás pozlobil. Je nanejvýš pravděpodobné, že se pejsek prostě nudí. Mnoho volného času je nejčastějším spouštěčem destruktivního chování u zvířat. Zkuste před odchodem z domu psa unavit – běžte s ním na procházku, házejte mu věci, hrajte si spolu, když jste doma. Řádné venčení rozšířené o plavání, běhání u kola, hraní a výcvik psa unaví. Pamatujete si, že pes nic nevyvede, když je unavený a spí. Během procházky pes by ale neměl kousat větve. Zkuste upoutat jeho pozornost použitím hračky pro psy (https://fera24.cz/hracky-pro-psy/) – přetahovadla, uzlu, frisbee nebo míčki. Díky tomu se pes naučí kousat do hraček místo nábytku.

Během výcviku můžete také používat pamlsky. Žádný pes neodolá vůni a chuti kvalitních pamlsků. K těm nejoblíbenějším patří sušené maso, sušené hovězí ucho a jiné. Psi mají také rádi paroží, ale pozor, to je jen pro psy starší osmi měsíců. Když pes má zjištěnou aktivitu, hračky a pamlsky, neměl by mít zájem o nohy stolu nebo o gauč. Chutný pamlsek pomůže snížit stres, uklidnit psa a zabavit ho. Pamlsky pro psy jsou skvělý doplněk stravy, protože obsahují mnoho živin a navíc mají pozitivní vliv na čistotu zubů a dásní.

Přípravky proti okusování – odpuzovače na psy

V případě, že pes pořád věci kouše, i když jste vyzkoušeli všechny možné triky, můžete použít odpuzovač psů. Je to přípravek ve spreji, který odrazuje psy od kousání a žvýkání. Vyberte si přípravek založený na přírodní bázi, obsahující éterické oleje, který účinně a bezpečně odrazuje zvířata. Místo, které chcete ochránit, stačí vyčistit a pak postříkat sprejem. Přípravek se aplikuje každé dva týdny několikrát denně.