Jste zde

Jak na perfektní vánoční stromeček

Zdroj: Pixabay.com
Není jednoduché si vybrat z široké nabídky vánočních stromků a ještě náročnější je z vašeho úlovku vytvořit perfektního posla Vánoc - navíc s minimálním nepořádkem.

7. 12. 2014

Ať ho chystáte pro rozzářené dětské oči nebo pro vlastní potěchu, před Vánoci nejspíš většině z nás v mysli vytanou obrázky z filmů - uprostřed bohatě zdobeného obýváku stojí vysoká jedle - vkusně nastrojená a svítící do dáli. Vytvořit ale podobnou scénu zabere dlouho dobu mnoha dekoratérům a mnohdy i filmovým trikařům. Vyzrát na perfektní vánoční stromeček ale můžete i vy - a docela jednoduše.

Nejdříve naaranžujte na stromeček světýlka, až pak další ozdoby.Zdroj: pixabay.com

Zalévejte a skladujte v chladu

Ještě dřív než se vydáte na nákup stromku, přemýšlejte, kam ho později doma postavíte. Vyberte ideálně roh (který pomůže v případě nesouměrností), strom postavte, pokud možno co nejdále topení či ventilace. Jen tak vám nezačne předčasně opadávat. Neplánujete stromeček hned ozdobit? Zabalte jeho kmen do vlhkého hadru a dejte stromek například do sklepa. Držte ho v chladu, ne však v mrazu. Věděli jste, že čerstvě řezané stromky, potřebují kolem tří litrů vody denně? Máte-li možnost, stromek zalévejte.

Stojan volte raději ten s více aretovacími šrouby. Strom tak lépe upevníte, a to i přes veškeré nerovnosti kmenu. Dejte pozor, aby měl stojan dostatečnou stabilitu a strom se pod tíhou dekorací nepřevrátil. V případě že se budou kolem stromku ochomýtat malé děti či zvědavá domácí zvířata jako třeba kočky, bude nejrozumější stromek navíc zafixovat pomocí provázku upevněného třeba ke skobě.  

Dokonalou tečkou za vánočním zdobením stromečku jsou vždycky dárky.Zdroj: Pixabay.com

Odshora dolů pěkně z poloviny

Ještě než stromek začnete zdobit, vezměte si na pomoc zahradnické nůžky a provzdušněte jednotlivá patra větví. Zbytky naaranžujte do váz a dekorujte menšími ozdobami. Nejprve začněte světýlky. Rozmotejte je na podlaze, zapojte do zásuvky. Jestli fungují, začněte jimi omotávat větve tak, že začnete v půlce světelného řetězu, který spustíte od špičky stromečku směrem dolů. Snažte se omotat světýlka co nejtěsněji, aby nebyl vidět kabel. O patro níž se spouštějte po kmeni.

Jak dozdobíte svůj vánoční stromeček už je na vás. Své oblíbené ozdoby ale dávejte nejlépe do výšky očí, aby nezapadly. A vzácné staré ozdoby raději zajistěte drátkem, aby při vánočním shonu nepřišly k úhoně.