Jste zde

Jak funguje robotický čistič oken? Vzdušín přináší odpověď!

robot aerium Zdroj: Vzdusin.cz
Mytí oken představuje činnost, kterou mnoho z nás odkládá i několik týdnů. Fyzicky i časově náročná práce nám ukrojí podstatnou část z volného víkendu. Proč si to trochu neusnadnit? Vysavač na okna tuhle protivnou práci odvede za vás!

19. 10. 2022

Internetový obchod Vzdušín a jeho vlajková značka Aerium se dlouhodobě zaměřují na vývoj chytrých spotřebičů do domácnosti. Ve svém portfoliu mají robotické vysavače na podlahu, dětské chůvičky i chytré sekačky na trávu. Vize firmy ale směřuje dál a nedávno svým zákazníkům představila chytrý přístroj na mytí oken.

Dosáhněte křišťálově čistých oken

Ruční údržba domácnosti je přežitek let minulých. Když existuje robotický vysavač na podlahy, proč by nemohl existovat robot na čištění oken?

Automatické čističe oken se přichytí na skleněné povrchy, obklady nebo třeba sprchový kout a všechnu práci odvedou za vás. Elektrický motor vytvoří podtlak až 2000 Pa a zajistí pevné přichycení a dokonalý lesk

O úklid se starají dvě speciální utěrky z mikrovláken. Odstranění nečistot má na starosti první utěrka, zatímco druhý kotouč s vláknitou mikrostrukturou má funkci leštění – vašim oknům tedy zajistí křišťálově čistý lesk.

cistic-vlakna.jpg

čistič vlákna
Zdroj: 
Vzdusin.cz

Automatický čistič oken má i další využití. Díky kvalitním utěrkám si poradí i s keramickými obklady, zrcadly nebo sprchovými kouty.

Mytí oken z pohodlí gauče

Roboti na okna Aerium disponují chytrou aplikací a dálkovým ovládáním, které dostanete společně s přístrojem. Pokud máte členitá okna nebo sprchový kout nepravidelného tvaru, vezměte do ruky dálkové ovládání a řiďte automatický čistič oken sami.

Přístroj si ovšem poradí i v automatickém režimu. Situaci na povrchu a směr čištění kontrolují speciální senzory podobně jako u robotického vysavače na podlahy. Vzdušín navíc myslel i na bezpečný provoz přístroje. Proti pádu proto čistič oken chrání záchranné lano, které bývá součástí balení.

Záložní baterie zabrání pádu

Tím ochrana proti pádu nekončí. Standardní napájení zajišťuje poněkud překvapivě standardní elektrická přípojka na 220 V. Ptáte se proč? Odpověď je jednoduchá – čistič neponechává nic náhodě. Neriskujete tedy vybití baterie a následný pád a poničení přístroje.

Možná se ptáte, co se stane, když vypnou proud? I na tuto situaci výrobce myslel a vybavil svoje robotické čističe oken záložní UPS baterií. Ta ovšem neslouží ke stálému provozu a zapne se pouze v případě výpadku elektřiny

UPS baterie zajistí, že se robot na umývání oken dostane do své startovní pozice a dostatečně hlasitě vás upozorní na vzniklý problém. Pro případ, že byste nebyli doma, tu je navíc již zmiňované záchranné lano.

Do firem i domácností

Robotické čističe oken mají široké využití. Kromě domácností je pořizují i firmy, které s nimi čistí například skleněné kancelářské kóje. Tichý chod přístroje nijak nenarušuje soustředění a přitom odvede svoji práci na jedničku.

img_20211231_152553.jpg

robot na čištění oken
Zdroj: 
Vzdusin.cz

Největší službu ovšem robotické čističe oken dělají v domácnostech. Ušetří vám hodiny protivného úklidu, během kterých se můžete věnovat příjemnějším činnostem. Na vás je pouze umístění čističe na okno a jeho přesun na nové pole působnosti.

Kvalitní vysavače oken s dopravou zdarma

E-shop Vzdušín.cz si svých zákazníků váží a proto jim nabízí prvotřídní zákaznickou podporu. Odborníci na domácí spotřebiče vám poradí s výběrem a doporučí produkt přesně podle vašeho gusta.

Robotické čističe oken Aerium navíc získáte s dopravou zdarma. Všechny produkty má firma skladem, a tak na ně nebudete čekat déle než pár dní.