Jste zde

Hrátky s kůží: Trendem jsou dvoubarevné sedací soupravy. Nebojte se experimentů!

Zdroj: isedacky.cz
Zatímco u látkové sedací soupravy většina z nás nemá problém s výraznějším vzorem, u sedaček z kůže už jsme konzervativnější. Na koženou sedací soupravu podle mnohých patří jediná barva. Což je škoda a my vás o tom přesvědčíme!

23. 9. 2014

Vzpomeňte na látkové sedací soupravy, se kterými jste měli čest. Divoké barevné vzory, geometrie, více barev… A pak si představte klasickou koženou sedačku. Vidíte jednu barvu, obvykle tlumenou? A není to škoda? Vždyť moderní trendy velí barvy kombinovat. A to i na kožených sedačkách.

Efektní kontrast, nebo příjemná harmonie tón v tónu. Odlišná barva sedáků a zádový opěrek. Vzor šachovnice. Jiná barva spodní a horní strany sedáků. Nebo prostě jen jemná hraniční linka v jiné barvě, která zdůrazní linie sedačky. Možností, jak si vyhrát se dvěma nebo třemi barvami kůže je nespočet. Pro všechny ale platí jedno – vaší sedačku udělají zajímavější a originálnější.

Barvy jsou super, ale na prvním místě je kvalita!

Při pořizování kožené sedací soupravy nicméně nezapomeňte na několik základních pravidel, která zajistí, že si domů pořídíte opravdu kvalitní kousek, který vám bude dělat radost klidně i několik desítek let.

Bojíte se toho, že bílá sedačka bude v obývacím pokoji příliš zářit? Pak zvolte třeba model Texas, který je elegantně "uzemněný" jemnými černými detaily.Zdroj: isedacky.cz

Předně – ptejte se na to, jak kvalitní je kůže, kterou výrobce na vaši sedačku použije. Dnes neplatí úměra čím silnější kůže, tím kvalitnější materiál. Kůže se speciálně brousí a skvělé užitné vlastnosti má i v okamžiku, kdy je slabší.

Pozor si ale dejte na takzvanou štěpku, tedy štípanou kůži, která je sice levnější, ale drsná, tvrdá a nepropustná. Delší sezení na ní může být nepříjemné. Protože je neprodyšná, člověk se na ní potí a sezení je spíše za trest.

Nekombinujte koženku s pravou kůží!

V prodeji jsou dnes dvoubarevné sedací soupravy , které kombinují pravou kůži na sedáku a koženku v zadní části a na bocích. Ideální samozřejmě je, pokud je sedací souprava celokožená. Ano, cena kůže tvoří zhruba jednu třetinu, a tedy rozhodně ne nezanedbatelnou částku, z ceny celé sedací soupravy, ale myslete na to, že vlastnosti pravé a syntetické kůže jsou zcela odlišné.

Sedačka Bilbao - tmavé lemování zdůrazní jemné linie sedací soupravy.Zdroj: isedacky.cz

Zatímco pravá kůže bude s věkem získávat patinu a bude krásnější, u koženky tomu bude právě naopak. Oprýská se, popraská a barevný i kvalitativní rozdíl obou částí bude zřejmý na první pohled.

V případě, že zvolíte barevnou kůži, dbejte na to, aby byla probarvená kvalitně. Pokud tomu tak není, a výrobce kůži probarvil narychlo a s cílem mít s barvením co nejmenší náklady, začne se kvůli ucpaným pórům sedací souprava už po velmi krátké době loupat. I přesto, že bude vyrobená z kvalitní kůže. Ptejte se vždycky po kvalitě barvení a nejlépe volte výrobce, který nabízí prodlouženou záruku.

Nebojte se kombinovat kůži s látkou

Kromě kombinace kůže-kůže, můžete vícebarevného efektu docílit i tím, že kožené části nakombinujete s látkovými opěrkami nebo sedáky. V prvé řadě ušetříte na materiálu (i kvalitní látka obvykle vychází levněji než kůže) a docílíte podobně efektní a kontrastní kombinace jako v případě, kdy kombinujete dvě různobarevné kůže.

Sedací souprava Eliot je netradiční nejen dvoubarevným pojetím, ale i tím, že svírá úhel pouze 60 stupňů.Zdroj: isedacky.cz

Líbí se vám dvoubarevné sedačky? Pak nasajte ještě víc inspirace v naší fotogalerii. Nebo na stránkách isedacky.cz, internetového obchodu, který se specializuje na kvalitní italské sedací soupravy.

Zkombinovat kůži s látkovými sedáky? A navíc v kontrastní barvě? Proč ne - důkazem toho, že to jde, je sedací souprava Kyoto.Zdroj: isedacky.cz

Opět kombinace dvou barev, tón v tónu. Decentní, ale přesto originální model Mojito.Zdroj: isedacky.cz

Dvoubarevnou kombinaci nemusíte nutně stavět jen na kontrastech, ale vsadit třeba i na dvě podobné barvy. Jako v případě sedací soupravy Spartacus.Zdroj: isedacky.cz