Jste zde

Hrajte s námi o řasokouli, mazlíčka, který vydrží i desítky let

řasokoule soutěž Zdroj: rasokoule.eu
Pokukujete po řasokouli, ale ještě jste se neodhodlali k její koupi? Zapojte se do naší facebookové soutěže a vyhrajte dárkový poukaz, který vám celou záležitost ještě trošku zpříjemní.

12. 10. 2021

Možná jste naopak o téhle malé krásce ještě nikdy neslyšeli – pak bychom to společně měli napravit. Řasokoule je druh zelené řasy, který se přirozeně vyskytuje v horských jezerech na Islandu, ve Skotsku, v Rakousku a taky třeba na ostrově Hokkaidó v Japonsku. Protože se tahle řasa neustále válí po dně, získává neobvyklý kulatý tvar. Pěstovat se ale dá i v akváriu a získáte s ní nádherný a neotřelý bytový doplněk.

Lákavé jsou i její nároky na údržbu. Nepotřebuje toho moc – bez vody vydrží i několik dní, nedá se přelít a netrpí nedostatkem živin. Pokud ale chcete, aby držela svůj pěkný tvar, musíte se s ní jednou za čas pomazlit. Tedy poválet ji v dlaních pod slabým proudem studené vody nebo ji občas pootočit.

Vyhrajte dárkový poukaz do e-shopu rasokoule.eu

Zapojte se do naší soutěže na Facebooku a vyhrajte jeden ze tří dárkových poukazů v hodnotě 500, 1 000 a 1 500 Kč do e-shopu rasokoule.eu. Pak si můžete hned udělat radost! Stačí, když na naší facebookové stránce správně odpovíte na otázku „Ve které evropské zemi byly poprvé řasokoule objeveny?“ a dáte soutěžnímu příspěvku lajk. Výherce pak vylosujeme a ozveme se jim.

Soutěž probíhá od 12. do 19. října 2021 do 23.59 hod. a hned následující den se dozvíte, jestli bude poukaz váš!