Jste zde

Houpací síť v interiéru: Mrkněte na originální kousky, kam se ukryjete před světem

žena v houpací síti Zdroj: Shutterstock
Toužíte mít doma svůj relaxační koutek, kde se můžete naplno uvolnit a načerpat energii? Co takhle zavěsit si v obýváku houpací síť? Jenom si to představte. V příjemném bezvětří se nechat unášet lehounkým pohupováním.

23. 1. 2023

Houpací síť, typicky letní plážový doplněk, můžete mít doma po celý rok a nasávat tak atmosféru léta a pohody kdykoli se vám zachce. Ani nemusíte vlastnit bydlení o rozloze zámku, aby se vám domů síť vešla. Stačí jen vše dobře promyslet a je to. 

shutterstock_788254243.jpg

béžová houpací síť v interiéru
Zdroj: 
Shutterstock
Houpací síť zavěšená na jednoduché dřevěné konstrukci připomínající šatní věšák

Kam s ní? 

Položte si základní otázku, kde byste síť chtěli v interiéru umístit? Vězte, že prostředí by mělo být příjemné, relaxační, nerušené. V kuchyni, byť velké, by se vám relaxovala asi špatně při pohledu na plnou myčku nádobí a za doprovodu zvuků z rušícího kávovaru. Také si dobře promyslete, zda chcete houpací síť umístit trvale na jedno místo, či uvítáte spíše mobilní síť, kterou si v případě pěkného počasí přenesete na zahradu.

shutterstock_595680080.jpg

látková houpací síť
Zdroj: 
Shutterstock
Houpací síť v přírodních barvách uchycená na jednoduché dřevěné konstrukci, která umožňuje přenášení sítě do různých prostor.

Konstrukce

Na obrázcích můžete vidět úplně jednoduché konstrukce, na kterých je síť zavěšena. Dřevěné konstrukce vám na zakázku vyrobí každý šikovný truhlář. Jejich výhodou je snadná manipulace se sítí, což oceníte zvláště v teplejších dnech, kdy budete mít možnost houpací síť přestěhovat do stínu, nebo naopak na sluníčko. 

shutterstock_552834859.jpg

houpací síť zachycená za skobu
Zdroj: 
Shutterstock
Klasická houpací síť uchycená za skobu upevněnou ve stropě

Uchycení

Houpací síť v interiéru lze zavěsit na přenosnou konstrukci, s kterou pak můžete volně manipulovat, přesně tak, jak to vidíte na obrázcích výše. Pokud se ale nechcete zabývat konstrukcí, nevadí.

Můžete prostě zakoupit síť dle vlastních představ a uchytit ji klasicky, dle návodu výrobce, tedy za pořádnou skobu, kterou navrtáte do zdiva. Skoba může být ve zdivu bez problémů celé dlouhé roky, dokud vás houpaní neomrzí. 

shutterstock_637164928.jpg

síť na skobě
Zdroj: 
Shutterstock
Houpací síť v odpočinkovém pokoji je pověšená za skoby ve stropě

Dětský pokoj

Děti pohupování naprosto zbožňují! Pořiďte jim houpací síť do pokojíčku a uvidíte, jak se snadno zabaví. A navíc přitom budou rozvíjet i obratnost a koordinaci celého těla. Síť pověste za stropní úchyty.

Pokud dětem začne někdy v budoucnu síť překážet, nebo budete potřebovat více prostoru k jiným účelům, jednoduše ji sundáte a schováte. Na nevyužitý stropní úchyt pak můžete zavěsit třeba boxovací pytel pro dospívajícího syna nebo okrasnou rostlinu v závěsném květináči. 

shutterstock_575156632.jpg

houpací síť v dětském pokoji
Zdroj: 
Shutterstock
V dětském pokojíčku se houpací síť setkává s velkou radostí

Houpací síť jako designový prvek

Na trhu lze vybrat z celé pestré palety houpacích sítí. Z dětských táborů si určitě vybavujete klasickou houpací síť, která tam visela někde mezi dvěma stromy. Naštěstí se výrobci už značně posunuli ve své představivosti, a tak dnes snadno seženete mnohem stylovější kousky.

Oblíbené jsou závěsné houpací křesílka v přírodních barvách, které vám vkusně oživí interiér. Textilní, síťované, barevné i přírodní hamaky seženete zhruba od čtyř stovek.  Za houpací křesílka z ratanu (přírodního, či umělého) už budete muset připlatit. 

shutterstock_1714797403.jpg

houpací křeslo z ratanu
Zdroj: 
Shutterstock
Pro houpací vajíčko z ratanu musíte hrábnout hlouběji do kapsy

Ať už se rozhodnete pro kteroukoli variantu, vězte, že je z čeho vybírat. A umístěním houpacího doplňku do vašeho interiéru rozhodně nešlápnete vedle. Houpací síť ve vašem domě tak bude sloužit nejen jako relaxační prvek, ale při správném umístění nadělá i mnoho parády a dotvoří stylovou atmosféru vašeho domova, kam se budete vracet o to raději.

Zdroje:

  • https://www.lenosime.cz/jak-spravne-zavesit-hamaku-v-interieru
  • https://www.lasiesta.cz/text/blog/n/279.bytova-designerka-radi-jak-vybrat-houpaci-sit-do-interieru-

Související články